30 kwietnia 2024 r. (wtorek) mija termin złożenia do US zeznań za 2023 r.: PIT-28, PIT-28S, PIT-36, PIT-36S, PIT-36L, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39

ARCHIWALNY TEMAT FORUM

KRS - podpis elektroniczny

Przy próbie elektronicznego wysłania sprawozdania finansowego do KRS pojawia mi się komunikat że mam nie podpisane dołączone pliki. Gdzie to należy zrobić używając podpisu elektronicznego?
Mam ten sam problem, niech ktoś podpowie proszę.
A widzicie je w takiej zakładce "dokumenty udostępnione do podpisu"?
Tak, widzę ale jest wybór czy mam prawo do podpisywania czy wypełniania i co podkreslic?
Pisze udostepnij, czyli sobie czy osobie z KRS jako reprezentujący jednostke? nie wiem kogo wpisac i jakie uprawnienia podpowiedzieć z wybranej zakładki?
Nie masz prawa do podpisywania, podpisać może tylko osoba uprawniona do reprezentacji podmiotu, chyba że jesteś uprawniona, czyli widniejesz jako taka w KRSie.
A gdzie jest ta zakładka "dokumenty udostępnione do podpisu"?
Kom. 4 osobie z KRS jako reprezentujący jednostke
Kom. 6 chyba 3 z rzędu (nie jestem pewna, a coś nie mogę się zalogować)
Nie widnieję dlatego mysle ze podam tam wspólnika jako do reprezentowania tak? a jak dołączyć te wszystkie wymagane dokumenty mam scan każdego z osobna i tak dodawać po kolei?
Kom. 9 tak, każdy z osoba, tam wybierasz co załączasz i dodajesz załącznik.
Wspólnik jako reprezentujący.
Ok, jeszcze raz dzięki Edim.
Ale w którym momencie podpisuję te dokumenty? podpisałam podpisem elektronicznym skan i dołączam te pliki i mi nie chce dołączyć
5. Jak dodaje się pliki (opcja plik dokumentu, opcja plik z oddzielnym podpisem).
Plik dokumentu.
Dodawany plik za pomocą akcji „Plik dokumentu” może być opatrzony podpisem
kwalifikowanym (wystawionym na imię, nazwisko, nr PESEL) lub nieopatrzony
podpisem kwalifikowanym. W przypadku, gdy plik nie jest opatrzony podpisem
kwalifikowanym, będzie musiał być podpisany podpisem potwierdzonym profilem
zaufanym e-PUAP wraz ze zgłoszeniem (plik zostaje podpisany e-PUAPem –
automatycznie - podczas podpisania całego zgłoszenia), do którego jest dołączony
(w 4 kroku procesu dodawania zgłoszenia).
Plik zwierający oddzielny podpis.
Jeżeli plik został podpisany oddzielnym podpisem (tzw. podpis zewnętrzy), to podczas
podpisywania tworzony jest dodatkowy plik zawierający podpis zaświadczający o
nieingerencji w treść pliku. Mamy zatem 2 pliki: plik źródłowy i plik zawierający
podpis. W tym przypadku należy załączyć oba pliki. Plik źródłowy za pomocą akcji
„Plik dokumentu” a plik podpisu za pomocą akcji „Plik zwierający oddzielny podpis”.
Może być dodanych kilka plików podpisów.
Przy zapisie pliku system sprawdza czy każdy dokument podpisany podpisem
kwalifikowanym (wystawionym na imię, nazwisko, nr PESEL) został podpisany przez
przynajmniej jedną osobę uprawnioną do reprezentacji podmiotu oraz czy dane
zawarte w podpisie są zgodne z danymi osoby wpisanymi w KRS (imię, nazwisko, nr
PESEL). Jeżeli są – dokument zostaje dodany. Jeżeli nie – system zgłasza błąd.
Jeżeli całe zgłoszenie ma być podpisane podpisem kwalifikowanym należy
podpisać elektronicznie zeskanowane pliki na komputerze przed dołączeniem ich
do systemu.
Dzięki GosiaM za obszerne kom.dzisiaj będę próbowała się uporac z ta wysyłka.
:))
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.