Dzień przerwy w zasiłku opiekuńczym

Dzień dobry, jestem na dwutygodniowym zwolnieniu na chore dziecko. W tym czasie mąż ma jeden dzień wolnego (normalnie praguje zmianowo, dzień wolny przypada po zmianie 13-23). Czy muszę wracać do pracy na ten jeden dzień? Za pozostałe dni zasiłek mi przysługuje.
Pozdrawiam
Za wszystkie dni, tak ja miałaś na zwolnieniu.
Wniosek składałaś prawda? To jakie dni zaznaczyłaś?
Jeszcze nie składałam, bo jestem w trakcie zwolnienia na chore dziecko. Z tymże niedługo wypadnie jeden dzień, kiedy obydwoje rodzice będziemy w domu, nie wiem czy muszę wracać na ten jeden dzień do pracy
Nie musisz skoro masz zwolnienie
Czyli mam zwolnienie , ale w tym konkretny dniu brak prawa do zasiłku?można przebywać na zwolnieniu na dziecko bez prawa do zasiłku opiekuńczego?
Czyli mam zwolnienie , ale w tym konkretny dniu brak prawa do zasiłku?można przebywać na zwolnieniu na dziecko bez prawa do zasiłku opiekuńczego?
Masz zwolnienie płatne, skąd pomysł o niepłatnym
Możliwe, ze chodzi o pytanie/oświadczenie, które jest w z15-a strona 2
czyli
"jest domownik, który może zapewnić opiekę dziecku w okresie, za który ubiegam się o zasiłek opiekuńczy"
tak lub nie i mala tabelka

nie wiem, co zus na to, ze w trakcie trwania opieki, bedzie drugi rodzic z 1 dniem niebycia fizycznie w pracy, chyba, zeby napisac, to co napisano w 1 komentarzu -czyli, ze to (dzień wolny przypada po zmianie 13-23)
z drugiej strony takiego dnia nie pokazuje sie w dokumentach do zusu, a zus z automatu nie weryfikuje, czy drugi rodzic mial urlop wypoczynkowy czy dzien wolny

przypominam, ze
Przy sprawowaniu opieki nad chorującym dzieckiem w wieku do lat dwóch zasiłek opiekuńczy należy się bowiem nawet wtedy, gdy są inni członkowie rodziny mogący zająć się dzieckiem
Tak, chodzi o to, że w trakcie trwania mojego zwolnienia jest jeden dzień, kiedy jest dwoje rodziców do opieki, a wówczas nie przysługuje zasiłek. Dziwnym jest dla mnie powrót do pracy na jeden dzień…dziękuję mysleze
Głupstwa opowiadasz.
Masz zwolnienie, opiekujesz się dzieckiem w ciągłości, nie idziesz do pracy.
Koniec. Kropka.
Zgodnie z zamysłem opieki na chore dziecko oraz drukiem Z-15: jeśli dziecko nie ukończyło 2 r.ż. to oboje rodziców może być jednocześnie w domu, jeśli chodzi o dzieci starsze na druku z-15 deklarujesz w jakich dniach sprawujesz opiekę i czy w tym czasie jest inny domownik, który tę opiekę może sprawować - zgodnie z tym jeśli nie istnieją przesłanki do wykluczenia drugiego domownika (np. rodzic odpoczywający po zmianie nocnej czy przebywają na L4) powinnaś na ten jeden wrócić do pracy i zaznaczyć na Z-15 okres bez tego dnia. To tyle z teorii, bo praktyka swoje - pewnie wiesz co mam na myśli ;). Dotychczas nie spotkałam się z przypadkiem by ZUS sprawdził czy faktycznie drugi domownik był dostępny, ale to, że JA się nie spotkałam nie wyklucza, że ZUS tego nie robi.

Także - decyzja należy do Ciebie.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.