Rozbieżności kwoty wynagrodzenia rp-7

Rozbieżność dotyczy roku 2021. Dostałam pismo z ZUS-u z prośbą o wyjaśnienie rozbieżności pomiędzy rp-7 a kontem ubezpieczonego. Po raz pierwszy jestem w takiej sytuacji... rzeczywiście jest różnica. Nie wiem skąd różnice bo nie ja wystawiałam ten druk. jak z tego wybrnąć. jakie konsekwencje?
To zależy czy w ERP-7 wynagrodzenie było zawyżone czy zaniżone (zakładając, że dane na koncie ubezpieczonego są zgodne z listami płac).
A co jest w ERP-7 wpisane jako dokument źródłowy? Nie masz u siebie żadnej kopii tego ERP-7 gdzieś w dokumentach z jakimiś wyliczeniami?
Równie dobrze mógł się wkraść jakiś czeski błąd, no ale to ty masz te dokumenty przed sobą.
Niestety nie mam. przekopałam papiery i du.a.
przekazana informacja w rp7 była zaniżona... i to znacznie...
To wg mnie pół biedy, trzeba się liczyć z ewentualnym pozwem od pracownika. Gorzej jakby kwoty były w ERP-7 zawyżone, bo to by oznaczało, że była naliczona za wysoka renta/emerytura czy do czego to ERP-7 było potrzebne i ZUS na pewno by się do was zwrócił, abyście zwrócili całość nadpłaconego świadczenia.

Poczytaj: https://www.rp.pl/prawo-w-firmie/art5913981-zaswiadczenie-o-zarobkach-pracodawca-odpowie-za-bledne-rp-7
A pobory którego dnia były wtedy u Was płacone ?
Kom. 2 - no, ale gdzieś muszą być dokumenty firmowe z roku 2021. Dlaczego nie masz dokumentów ?
Też to czytałam. dziękuje.
w piśmie jest prośba o wytłumaczenie rozbieżności. w zasadzie tyle. zadzwoniłam do zusu i polecono mi przygotowanie POG. mam napisąc w stylu, że wynika to z niedopatrzenia, błędu... itp.
ale wciąż dziwi mnie brak tego cholernego rp7
My za błędne, zawyżone erp-7, musieliśmy zwracać do zus nadpłacone nieprzedawnione emerytury byłego pracownika.
Mam dokumenty. sprawdziłam. po sprawdzeniu kwota wskazana przez zus jest prawidłowa. błąd ewidentnie jest na druku rp-7
Ja też dostawałam takie pisma o wyjaśnienie rozbieżności.
Ale nie zawsze raporty miesięczne pokrywają sie z ERp-7 bo erp-7 wystawiane jest za okres,nie ważne kiedy było wypłacone a w raportach jest wtedy inaczej.
Dlatego pytałam się o datę wypłaty w tamtym okresie
Właśnie, ale tutaj mi w oko nic nie gra.... bardzo duza róznica
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.