Czy będę miał płacone zwolnienie lekarskie po świadczeniu rehabilitacyjnym?

28 Maja skończyło się moje świadczenie rehabilitacyjne (trwało rok) stawiałem się na komisji lekarskiej 3 razy. 29 Maja zarejestrowałem się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna z prawem do zasiłku, czy w trakcie trwania zasiłku mogę iść na zwolnienie lekarskie z powodu tej samej choroby czy nie będzie to płacone?
Chodziło oczywiście o 28 i 29 kwietnia
Nie będzie "to płacone".
Z tyt. "bycia" bezrobotnym nie podlegasz pod ub. chorobowe - a to oznacza że za żadne L-4 w okresie bezrobocia nie będziesz miał żadnego zasiłku chorobowego
No tak natomiast mam prawo do zasiłku dla bezrobotnych, i o ten zasiłek mi chodziło. Czy w takim przypadku jeżeli chodzi o tą samą chorobę to urząd pracy będzie wypłacał ten zasiłek czy nie? czy tylko w przypadku innej choroby?
Chyba coś mylisz. Zasiłek należy się osobom bezrobotnym. To nie działa tak, że aby go dostać musisz chorować.
Repetek, osoba z prawem do zasiłku dla bezrobotnych podlega ubezpieczeniu zdrowotnemu.
Jeszcze raz. Miałem świadczenie rehabilitacyjne do 28 kwietnia było ono pobierane przez rok, 29 kwietnia zarejestrowałem się w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna Z PRAWEM do zasiłku i ten zasiłek dla bezrobotnych będzie mi wypłacany. Czy ponowna choroba po tak krótkim czasie od zakończenia okresu świadczenia rehabilitacyjnego z ZUS wpłynie na to czy ten zasiłek dla bezrobotnych będzie mi wypłacany czy też nie? Pytam, dlatego że gdzieś przeczytałem że jeżeli danej osobie skończy się świadczenie rehabilitacyjne, i pójdzie na zwolnienie lekarskie od nowa na tą samą chorobę a nie upłynie 60 dni od czasu zakończenia świadczenia rehabilitacyjnego to za to zwolnienie lekarskie nie będą wypłacane pieniądze.
Kom.6
tak - podlega pod zdrowotne / a ja pisałam o chorobowym
ko.7
mieszasz pojęcia
zasiłek dla bezrobotnych to jedno / nie ma nic wspólnego z chorobą
zasiłek chorobowy do drugie

będąc na zasiłku dla bezrobotnych (nawet z prawem do jego pobierania) nie dostaniesz żadnego zasiłku chorobowego
- obojętne czy zachorujesz w okresie krótszym niż te 60 dni - lub później
jak masz prawo do zasiłku dla bezrobotnych to będziesz nadal go otrzymywał mimo choroby
Właśnie... przepraszam.. pomyliłem wszystko, przecież ja nie będę pobierał zasiłku chorobowego, tylko zasiłek dla bezrobotnych będąc na zwolnieniu lekarskim. Czyli po prostu mogę iść na zwolnienie lekarskie i pobierać zasiłek dla bezrobotnych nawet na tą samą chorobę na którą byłem przez rok leczony i pobierałem świadczenie rehabilitacyjne tak?
Właśnie tak
będąc na zasiłku dla bezrobotnych możesz chorować / obojętne na jaką chorobę - nawet na tą samą co wcześniej
druk L-4 od lekarza będzie ci potrzebny tylko do okazania w PUP celem usprawiedliwienia nieobecności jeżeli choroba wystąpi w dniu kiedy masz się "odhaczyć" w urzędzie / nic poza tym
Narobiłem sobie wstydu, jeszcze raz przepraszam i bardzo dziękuje.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.