Umowa zlecenie -pomoc w wyjaśnieniu jak jest prawidłowo

Chcemy zatrudnić na umowę zlecenie osobę lat 44 ,która jest już zatrudniona w innym zakładzie pracy na umowę o pracę ale pół etatu na oświadczeniu zaznaczyła ze w związku z ta umową o pracę nie osiąga minimalnej krajowej u nas oswiadczyła ze nie chce przystąpić do chorobowego
ja zgłaszam tą osobę z kodem 041100 do ubez ale bez chorob bo nie chce
płacę za nią składki emerytalne.rentowe,wypadkowa,FGŚ
nie płacę chorobowej (dobrowolna umowa zlecenie)
FP nie bo nie osiąga minimalnej tak?
a co w sytuacji gdy mnie nie poinformuje a w którymś miesiącu osiągnie minimalne z umowy o pracę ?wtedy ja powinnan naliczyć jej tylko zdrowotne prawda? (i co wtedy wyrejestruje zus zua i zgłaszam zza )
FP nie bo nie osiąga minimalnej tak? - tu sumujesz przychody u was i u drugiego płatnika
reszta ok, ob. E-R, chorobowa dobrowolna
Oświadczenia zleceniobiorców to zawsze problematyczny temat. Sporo nie wie co podpisuje
I kiedy co ma zgłosić. I komu
Co miesiąc się trzeba dopytywać zleceniobiorcy, czy mu się sytuacja nie zmieniła... Wiem wiem, trudna sprawa
Ok a proszę powiecie mi skąd ja mam wiedzieć ile w danym miesiącu zarobił u tego pracodawcy na umowe o pracę ?zeby sumować przychody u nas i u drugiego?
Waldemaru czyli co miesiąc mam mu wysyłać oświadczenie do uzupełnienia czy osiągnął mnimalne wynagrodzenie?
Powinien ci składać oświadczenie, innego sposobu nie ma.
Kom. 5 - dlatego są firmy, które w takich sytuacjach opłacają FP nie czekając na pracownika lub ZUS jak się upomni za kilka miesięcy
Ok czyli tylko dopytam co miesiąc muszę brać od niego oświadczenie czy osiągnął czy też nie minimalne wynagrodzenie obowiązujące w danym roku ? no ale na tym oświadczeniu on musi mi podać kwotę brutto jaką ma ?
żebym wiedziała jak dodać u siebie i u tego drugiego przychody do naliczenia składek?
Problem jest taki, że nie możesz go formalnie zapytać ile tam zarabia
No to mam problem ...
ok dziękuję wszystkim za pomoc
Zapytać można tylko, czy zarabia minimalną lub więcej
Więc w 100% nie będziesz chroniona przed wszystkimi ewentualnosciami
Ale prawidłowo będzie też jak raz złoży oświadczenie i będzie świadoma zgłoszenia zmian w oświadczaniu. Jak coś się zmieni to w końcu nie twoja wina.
Ze zleceniobiorcami różnie bywa , w oswiadczeniu wpisują rózne rzeczy , ze pracują , zarabiają wiecej niz minimalna , a potem po 5 latach kontrola i pracodawca ma problem . Robi korekty
Tak, kom. 15 to święta prawda. Ale to nie wina kadr ani płac.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - dopasowania reklam w serwisach społecznościowych,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych oraz do śledzenia użytkowników, kliknięć i konwersji wyświetlanych reklam w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.