Wynagrodzenie chorobowe i zasiek chorobowy w ciąży

Proszę o pomoc w wyliczeniu wynagrodzenia chorobowego netto i zasiłku chorobowego netto, które powinnam otrzymać w lutym br. Umowa o pracę. Od 24.01.2024 przebywam na zwolnieniu lekarskim ciążowym. Od 01.01.2023 r. do 30.06.2023 r. moje miesięczne wynagrodzenie brutto wynosiło 9776 zł, od 01.07.2023 r. do 31.12.2023 moje miesięczne wynagrodzenie brutto wynosi 11.975,98 zł brutto. Nie mam żadnych dodatków do wynagrodzenia, nie uczestniczę też w PPK, wiek powyżej 26 r.z. Koszty uzyskania przychodu są podwyższone w związku z zamieszkaniem w innej miejscowości niż miejsce pracy. Jaką kwotę netto powinnam otrzymać w lutym od pracodawcy a jaka z ZUSu (pracodawca zatrudnia poniżej 20 osób).
Z czego to brutto jest liczone?
Nie powiesz chyba, że 11.975,98 zł jest zapisane w umowie?
Jakoś dziwnie wynagrodzenie brutto w groszach
Dokładnie, takie brutto jest wpisane w umowie.
Pewnie umawiała się na kwotę netto i w umowie ma przeliczone na brutto
Kom. 4. Zgadza się, umawiałam się na kwotę netto i od tej kwoty była wyliczona kwota brutto. Generalnie wskazane przeze mnie kwoty brutto są poprawne. Czy wobec powyższego jest ktoś w stanie mi pomóc w wyliczeniu wynagrodzenia i zasiłku?
Kalkulator wynagrodzenia chorobowego poszukaj
Jeśli przed styczniem 2024 /np. w grudniu/ nie chorowałaś to podstawa chorobowego jest liczona jako średnia z wynagrodzeń z 2023 po odjęciu 13,71 %. I 1/30 tej średniej to stawka brutto za 1 dzień ZLA.
Chcesz wiedzieć ile masz dostać od pracodawcy, bo jesteś ciekawa czy chcesz sprawdzić czy dobrze policzą ci chorobowe ? Zasiłek z ZUS też będzie liczony z tej samej podstawy.
Kom. 7
Tak, chcialam sprawdzić czy kadry dobrze policzyly wynagrodzenie chorobowe, bo niestety w ostatnich miesiącach notorycznie naliczali innym pracownikom błędna kwotę za zwolnienia, co wyszło po kilku miesiącach. Obecnie firma będzie zmieniała kadrową, ale jeszcze to nie nastąpiło. Boję się, że mi również być może coś zostało źle naliczone.

Stosując się do podanego wzoru i informacji w internecie to wyszło mi, że wynagrodzenia chorobowe brutto za luty wyniesie 7.820,75 zł. Czy to się zgadza? Jak z tego wyliczyć kwotę netto do wypłaty? W ubiegłym roku nie byłam na zwolnieniu ani jednego dnia. To moje pierwsze zwolnienie od około 7 lat.
A jaką za styczeń dostałaś wypłatę ? Tam już miałaś chorobowe, wypłata dobrze była naliczona ?
Łącznie 8.299,67 zł netto, ale w styczniu do 23.01. miałam policzone wynagrodzenie zasadnicze a od 24.01. wynagrodzenie chorobowe. Jako, że wyszła niewielka różnica w stosunku do wynagrodzenia miesięcznego to nie wzbudziło to moich podejrzeń. W lutym wychodzi dużo mniej, dlatego wolę się upewnić i w lutym od 1 do 25 mam wynagrodzenie chorobowe a od 26 lutego już przejmuje mnie ZUS.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.