Wyciagi bankowe niezaksiegowane

Jedna ze spółek (na pełnych księgach) ma niezaksiegowane wyciągi bankowe VAT z lat poprzednichjak to teraz odkrecic?
To ciekawe jak były zrobione sprawozdania finansowe i City
No własnie nie wiem ale na CIT nie miały wpływu bo to tylko wyciag VAT ale pytanie jak teraz to rozgryzc - ksiegowac zbiorczo w biezacym roku czy jak?
Wyciągi bankowe VAT? czyli te dotyczące rachunku VAT?
Tak dokładnie
Ja też ich oddzielnie nie księguję. Sprawdzam tylko czy saldo mi się zgadza, bo wszystkie operacje mam księgowane bezpośrednio z głównego wyciągu.
No ok, ale jak na głównym wyciagu ksiegujesz np płatnosc do US która jest pobrana z rachunku vat?
Ja też nie księguję ich osobno. Przy księgowaniu wyciągu z rachunku głównego księguję na odpowiedni konta i sprawdzam tylko saldo konta VAT na bieżąco.
Wyciąg drukuję dopiero ostatni do sprawozdania.
Kom6.
Dokładnie tak jak jest na wyciągu.

US|Bank - konto główne
Bank - konto główne | Konto VAT
Dziekuje, rozumie juz :)
Nie wiem z jakiego banku masz wyciągi, ale wydaje mi się, że wszystkie powinny być podobne.
U mnie jest tak: 130- konto główne, 129- vat
Zapłata do US : 130 1000 zł 129 (wchodzi na zwykły rachunek z vat-u)
I dalej 221-x 1000 zł 130 ( poszło do us)
Tylko w tej spółce nie było nawet na koniec zaksiegowane i sie salda nie zgadzaja
Zaczęłabym od sprawdzenia czy są zaksięgowane zapłaty wszystkich podatków.
Jak cała kwota schodzi z konta "VAT" i wpływa na konto główne, to czasem może umknąć, bo saldo konta głównego się zgadza...

Dlatego ważne jest kontrolowanie tego konta VAT na bieżąco.
Musze to przeanalizowac bo jest duzo rzeczy na które musze zwrócic uwage przy tej spółce :( troche czasu musze poswiecic
Do kom 10 - dokładnie tak samo
A jeszcze jezeli moge to zapytam czy spotkałas sie z sytuacja ze klient wpłaca za fakture mpp i netto idzie na wyciag główny np 5.01 a kwota vat idzie bezposrednio na wyciag vat np 10.01? i nie da sie rozliczyc faktury?
Błędy mogą być też przy rozrachunkach płaconych mpp, u mnie przy imporcie wb system czasami błędnie kwalifikuje taką operację i zamiast rozrachunku wrzuca od razu na konto wb VAT. Jak się tego nie wyłapie w miarę szybko, to później trzeba niestety siedzieć i sprawdzać.
Kom.15

Tak płatności MPP czasem tak klienci wpłacają.
Jednego dnia wpływa netto, kolejnego tylko VAT.

Ale u mnie to nadal wszystko widać na wyciągu z rachunku głównego.
Dokładnie tak jak zapłata podatku (tylko w druga stronę).

Cała kwota (VAT z płatności MPP) jest na + i od razu na -

Rozliczam normalnie

13** (konto główne) | 208**
13** (konto VAT) | 13** (konto główne)
U mnie nie wiem jakim cudem ale juz w banku jest taka sytuacja i nie jest to błąd przy imporcie :( a podobno nie można wpłacac bezpośrednio na konto VAT? a jak to sie udało kontrahentowi tego juz nie wiem ?? tylko teraz ja mam problem bo nie moge rozliczyc faktury
Do kom 17 - to u mnie tez tak jest ale mam takiego jednego kontrahenta gdzie na koncie głównym jest tylko netto (tak jakby normalnie zapłacił za fakture ) a miesiąc wczesniej wpłacił vat który widze tylko na koncie vat
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.