PIT11 os.do 26 roku życia i przekroszenie progu

Mam osobę do 26 lat i zarobił 181 000,00 czy powyżej 85 528 -32% podatku
i od przekroczenia 85 528 - naliczam kup i podatek
Kiedy on ten próg przekroczył, że dzisiaj pytasz jak naliczać?
I "czy powyżej 85 528 -32% podatku" - no nie, skąd taki pomysł? Drugi próg podatkowy tyle nie wynosi.
Osoba 25 lat
w 06/2023 przekroczył 85528 i od 06/2023 bierze kup i nalicza podatek 12%
w 11/2023 i 12/2023 nalicza 32%
jak dzwoniłam na infolinie podatkową , powiedziano mi ,że nie powinno być żadnego podatku
dlatego pytam
i jak to jest z kwotą wolna 30 000,
Powinien być podatek, może źle przedstawiłaś sytuację albo ktoś na linii źle zrozumiał, to akurat się zdarza.
Z tych danych to nie powiem, czy to jest dobrze naliczane, ale jeżeli w czerwcu przekroczył 85528, no to prawidłowo był podatek, a jeżeli w listopadzie przekroczył 120000 dochodu opodatkowanego (czyli w sumie 85528+120000), no to wpadł w drugi próg podatkowy.
"i jak to jest z kwotą wolna 30 000" No a był złożony PIT-2? Jak był to należało naliczać ulgę podatkową co m-c w kwocie 300, jak nie było to prawidłowo nie naliczano ulgi co m-c i pracownik odzyska nadpłacony podatek w zeznaniu rocznym.
Naliczał 300,00 od momentu przekroczenia 85 528
to prawidłowo mam naliczone, źle mi powiedziano, albo jak piszesz nie zrozumienie.
"Naliczał 300,00 od momentu przekroczenia 85 528" Jeżeli masz PIT-2 to ok.
Bo piszesz ciągle "naliczał", "bierze", więc nie wiem, kto te płace naliczał, ale chyba nie ty.
Nie, nie ja tylko sprawdzam, dziękuję za pomoc
Kom.4
,, (czyli w sumie 85528+120000) - tego nie należy sumować ponieważ 85.528 to przychód a 120.000/przekroczenie to dochód
181 000,00 przychód - 85.528 przychód = 95.472 przychód / z tego przychodu na pewno nie przekroczy progu mając jeszcze kwotę wolną 30.000
Masz rację, poszłam skrótem myślowym, mój błąd :)
Ale wspomniałam o tym głównie dlatego, że nie grała mi kwota, bo autorka pisze, że pracownik zarobił 181000, więc nie powinien przekroczyć jeszcze drugiego progu podatkowego.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.
Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych
  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.
W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.