Spolka zoo a zaplata faktur przez udzialowca

Czy udzialowiec moze zaplacic za drobne zobowiazania spolki ze swoich srodkow prywatnych? Np za paliwo do auta Spolki, za art biurowe idla Spolki td? Czy takie cos nalezy traktowac jak pozyczke? Czy takie faktury stanowia KUP dla Spolki? Czy cokolwiek sie zmienia gdy ten udzialowiec jak takze czlonkiem zarzadu?
Zaplaci i co dalej ?
spolka oddaje mu kasę ?
Tak, oddaje kase
Jak w tym samym czasie to nic nie robię, tzn.oprocz oddania got. ;)
i normalnie ksieguje z rap.kas.
Spolka zoo nie ma kasy gotowkowej, po prostu przelew na konto wspolnika tytulem zwrot wydatkow
No to podobnie, tylko pewnie przez konto 24 a nie 100
A kiedy Gosiu mam sie zaczac przejmowac takimi rozrachunkami? : D
Jak nie będą w tym samym czasie;))
bo to juz wtedy np.pozyczka wchodzi w grę lub cos innego w zaleznosci od formy tej wplaty i wyplaty
Powiem tak, wisza bardzo drobne kwoty typu 40 zl na 2 wspolnikach od 2 lat, chyba przymkne okno na "pozyczke" i zrobie zwrot wydatkow... : )

Dzieki
To im oddaj , zadna to kwota
ale lepiej nie rozciagac wydatków i zwrotów w czasie
Gdzies czytalem ze powyzej pewnej kwoty nie pamietam jakiej to zawsze trzeba traktowac jako pozyczke...
ile to bylo? 500 zl? juz bezpieczniej miec konto kasy i raporty kasowe :)
Kasa wcale nie musi być, ona nie zapewnia bezpieczeństwa. Dziwne, że niewielkie kwoty tak wiszą od 2 lat, już dawno spółka powinna była je zwrócić udziałowcom.
No zapomnialo sie poniewaz na saldach wisza jeszcze duze pozyczki dla spolki dlatego nikt tam nie zagladal : )
Zdarza sie najlepszym : D
500 zl a teraz 1000 zl to pewnie chodzilo o kodeks cywilny i formę pisemną/dokumentowej na pożyczkę
Zgadza sie, pozdrawiam : )
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.