Brak stałego adresu a wynajem mieszkania - wliczanie w koszty

Mam JDG, brak stałego miejsca, obecnie ryczałt ale chcę przejść na system gdzie będą rozliczane koszty firmowe, pracuje w branży kurierskiej np. ostatnie 5 miesięcy mieszkałem w Krakowie bo tam działałem ale też nie pod stałym adresem bo praca na całym terenie Krakowa i okolicach

czy wynajem mieszkania/pokoju od osoby fizycznej mogę wliczać w koszty JDG?
No, a ten wynajem mieszkania nie będzie przypadkiem związany po prostu ze zmianą miejsca zamieszkania? No bo jeżeli tak to każdy w sumie musi gdzieś mieszkać :-), no chyba że ten wynajem byłby związany tylko z okresowymi wyjazdami do pracy po za Twoje miejsce zamieszkania.
No a jak pracownik jedzie w delegacje na budowę na 5-6 miesięcy w jakiś rejon i zmienia miejsca zamieszkania na ten okres?

ja też chcę chwilowo świadczyć usługi w innym mieście
A jedziesz faktycznie w delegację, czy jednak zmieniasz miejsce zamieszkania?
Pracownik jak jedzie w delegację, to nie zmienia miejsca zamieszkania, tylko zmienia miejsce pobytu. Nadal mieszka np. w miejscowości X, ale pracuje i w okresie delegacji przebywa w miejscowości Y.
Ale jako samozatrudniony nie mogę mieć delegacji więc jak inaczej mam rozliczać koszt wynajmu mieszkania? no jakbym jechał komuś budować dom 400 km od mojego adresu zamieszkania i wynająłbym tam na miejscu mieszkanie aby bliżej dojeżdżać na 3-4 miechy to nie mogę sobie tego w koszty wliczyć?
"Ale jako samozatrudniony nie mogę mieć delegacji" - możesz
"dom 400 km od mojego adresu zamieszkania i wynająłbym tam na miejscu mieszkanie" - Dlatego się Ciebie pytam jaki jest stan faktyczny. Nie jest przypadkiem jednak tak, że po prostu przeprowadzasz się do innego miasta i zmieniasz miejsce zamieszkania? Czy jednak nadal będziesz mieszkać w mieście X i tam będziesz mieć rodzinę (żonę, dzieci, itd.), a w mieście Y będziesz tylko przebywać czasowo np. przez część miesiąca, bo tam będziesz wykonywać usługi?
Nie da się przez część miesiąca wykonać moich usług :)

wiec jak mogę rozliczać koszty wynajmu mieszkania gdy pracuje w innym mieście niż mój adres zameldowania przez okres 4-5 miesięcy?
Moim zdaniem jest to po prostu zmiana miejsca zamieszkania i wynajem mieszkania jest w tym wypadku wydatkiem prywatnym nie związanym z prow. dział. gosp. To gdzie jesteś zameldowany jest bez znaczenia.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.