Konta pozabilansowe nkup

Czy muszę na 4 mieć konta dotyczące nkup, w tej chwili mam tak, że mam jakąś fakturę za materiał który jest nkup 500 zł, to daję to na 4xx zł i mam konto 9 pozabilansowe, na którym księguje równolegle te koszty nkup. Na koniec m-c mam zbiorczo co jest nkup i odejmuję to z kosztów
Konta 4xx nkup nie księguje na konta pozabilansowe 9xx tylko na rozliczenie zakupu 3xx i do każdej 4 mam konto nkup
Możesz mieć dodatkową ewidencję NKUP-ów na pozabilansowych. Nie trzeba mieć wyodrębnionych kont na 4 pod NKUPy
Balbina - możesz mieć tak, jak piszesz w pytaniu, wtedy jest czytelniejsza ewidencja bilansowa, a dane do ustalenia podstawy opodatkowania można ustalić z ewidencji pozabilansowej.
Ale biegły mi się do tego przyczepił:-/i już sama zwątpiłam
Przyczepił się do tego, że nie masz kont NKUP w zespole 4??
A z jakiego artykułu ustawy o rachunkowości wynika taki obowiązek wg niego?
Powinnaś mieć wszystko zapisane w polityce rachunkowości
Podział na KUP/NKUP wynika z rozliczeń do pod dochod., a księgi prowadzi sie wg uor, więc biegły bzdury mówi. Nie masz żadnego obowiązku podziału 4 na kup/nkup, mozna to miec na pozabilansie albo w ogóle poza systemem (kajecik ;)
Oczywiście to wszystko powinno byc zapisane w polit. rach.
No właśnie przyczepił się, że na 4 nie mam kont wyodrębnionych na nkup-y, a na 9, bo dałam mu raport z konta nkup-y z 9, a on chce do tego to samo z 4 z wyodrębnionymi nkup-ami, a to nie takie proste, bo to jest kilka 4xx.
Poza tym, jak mam np. samochód wykorzystywany w działalności mieszanej to mam na 4xx całą wartość netto, a na 9 mam tylko 25% wartości to co nie jest nkup.
Ja nie mam nkup na 4, robię pozabilansowo :) mam nkup bardziej na 75*, 76*
przecież musiałabym mieć do prawie każdego konta drugie konto nkup :)
poza tym nie jest to wygodne bo jednak koszty bilansowe nie powinny być dzielone na czynniki pierwsze
pewnie że można mieć nkup na 4 (niektórych) jak to wygodne tylko nie ma musu
nie ma w pol.rach.to nie ma musu
poza tym w UoR nic na ten temat nie ma :)))))
No właśnie, dziękuję za opinie, zostaję przy swoim:-)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.