Badania okresowe i kontrolne po urlopie wychowawczym

Witam serdecznie. Obecnie przebywam na URL wych do końca grudnia tego roku. Później mam ok 3 mce zaległego urlopu wypoczynkowego. Przed urlopem macierzyńskim byłam 4 mce na zwolnieniu lekarskim w związku z zagrożona ciąża. Minął już termin wanozsci moich badań okresowych. Czy pracodawca powinien mi wystawić skierowanie na okresowe i kontrolne badania.? Czy tylko na okresowe? Pracodawca wystawił tylko na okresowe, a mi się wydaje że powinnam też mieć na skierowaniu okresowe i kontrolne i zrobić to razem, bo przed urodzeniem dziecka miałam okres niezdolności do pracy powyżej 30 dni.
Podpowiedzcie mi proszę.
Powinny byc kontrolne + okresowe
Kontrolne i okresowe w pakiecie together :-)
Dziękuję ślicznie za odp.
Tak myślałam i tak wyczytałam. na skierowaniu mam tylko podkreślone okresowe a kontrolnych już nie ma. Rozumiem że jak są i kontrolne i okresowe to pracodawca większe koszty ponosi, jaką to różnica.? Na moją sugestie do szefowej że powinny być kontrolne też to mówi że ciąża to nie choroba,a zakład pracy nie ma pieniędzy jak zwykle. Wg niej okresowe wystarcza.. Nie wiem już jak to mam jej grzecznie u argumentować aby później nie było problemów. Tym bardziej że podobno ma być kontrola z Pip
Do badań kontrolnych (przynajmniej u nas) medycyna pracy wymaga dodatkowego zaświadczenia od lekarza leczącego, że jest się zdolnym do pracy po chorobie dłuższej niż 30 dni. Poza tym badania okresowe od kontrolnych w naszej medycynie niczym się nie różnią i nie wykonuje się ich dodatkowo (jeśli jedne nakładają się na drugie - tak jak w tym przypadku). Nie wiem jak u innych
Ja miałam zwolnienie lekarskie od ginekokoga w czasie ciąży w związku z zagrożoną ciąża, więc teraz mam iść do ginekologa żeby wydał zaświadczenie że jestem zdolna do pracy.?.. Chyba to trochę bez sensu jednak. Może zwolnienie chorobowe w czasie ciąży inaczej jest traktowane.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.