Ekwiwalent za urlop osoby niepełnosprawnej

Witajcie,
taka sprawa.
Przedsiębiorca planuje rozwiązać umowę z pracownikiem zatrudnionym na podsatwie umowy o pracę od 2016 roku, z 31.12.2022. Osoba od początku posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Przez wszytskie lata współpracy nie korzystała z dodtakowego urlopu wypoczynkowego w wymiarze 10 dni.
Możecie mi powiedzieć, jak naliczalibyście jej ekwiwalent na dzień 31.12.2022?
Prócz niewykorzysatnego (wogóle) uroplu dodatowego, ma 10 dni zaległego za 2021 i 26 za cały ten rok.
Dziękuję za pomoc.
Jaki stopień niepełnosprawności ma pracownik
Urlop dodatkowy jest zarezerwowany dla niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym i znacznym
Jesli należny dodatkowy 10 zaległy + 26 + 10 = 46 dni
jaka norma czasu pracy 8 czy 7 ?
Urlop ulega przedawnieniu po 3 latach licząc od daty wymagalności
Witch a dodatkowy urlop to tylko należy naliczyć z tego roku a dwa poprzednie lata przepadają ?
Nie zwrócilam uwagi na to, że urlop od 2016
Jak w kom 4
przedawnienie po 3 latach
Urlopy z 2017 uległy przedawnieniu w 2021 r.
Czy dobrze myślę
urlop wyp. zaległy 10 , bieżący 26 ( proporcja do dnia zatrudnienia)
dodatkowy 10 + 10 +10 (proporcja do dnia zatrudnienia)
Jeśli w ogóle nie korzystał, to dodatkowy:
2019= 10 dni
2020 = 10 dni
2021 = 10 dni
2022 proporcjonalnie do okresu zatrudnienia
Super; dziękuję
Dziękuję. Czyli ten z 2018, którego wymagalność kończy się 30.09.2019, ulegnie przedawnieniu 30.09.2022?,
A można go jeszcze wysłać na te zaległe urlopy?
Oczywiście, pracodawca może udzielić i ten z 2018 powinien jeszcze wykorzystać
OK. Ale czy ten z 2018 to może tylko do 30.09.2022. Czyli jak udzieliłby od 26.09- 30.09. to byłoby ok. A od 03.10 już z puli z 2019?
A za 2022 to jak umowa będzie rozwiązana z 31.12 to też należy mu się 10 dni?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.