Madre glowki prosze

Wykrylam teraz moj blad w 2018 i 2019 w zasilkach czy powinnam to korygowac prosze?
A ten błąd polegał na......?
Zla podstawa chorobowego
Zawyżone, zaniżone,kto wyplacał zasiłki....? Trzeba ciągnąć za język.... wszystko ma znaczenie
My wyplacamy zasilek zawyzony
Więc myślę, że trzeba korygować ... ZUS może wyłapać, zależy czy była już kontrola po tym fakcie.
Dziekuje bardzo.. a jaki okres sie przedawnia prosze?
Co się przedawnia?
Od 1 stycznia 2022 r. płatnik składek będzie miał prawo do złożenia korekt dokumentów rozliczeniowych do 5 lat wstecz od dnia ich wymagalności.
Czyli tyle lat wstecz mogą kontrolować.
Cos kiedys czytalam tylko nie moge znalesc ze roszczenie przedawnia sie po uplywie 3 lat. czy to tez sie tego tyczy? prosze i dziekuje
Roszczenia pracownicze a nie zus-owskie. miałaś już kontrolę z tych lat? wszystkie zasiłki masz źle policzone?
do mnie przychodzą regularnie na kontrolę i te lata mam już sprawdzone, teraz zus szykuje się na kontrole opieki covidovej więc może te lata już sobie odpuści? u mnie zawsze prosi o dokumenty i potem z całości mam wybrać jakieś do kontroli szczegółowej.
Nie nie mialam kontroli. nie jeden osoby mam zle. czyli dobrze to rozumie roszczenie pracownicze jesli wyjdzie cos zle -skoryguje nie moge od pracownika zadac zwrotu nadplaty?
Zrobiłabym tak: oblicz ile i komu wypłaciłaś, policz ile powinnaś wypłacić i jakie zmiany w składkach i podatkach powinnaś dokonać. Zobacz ile ci tego wyjdzie i wtedy będziesz mogła razem z pracodawcą podjąć decyzję jak z tego wyjść. jak trafi ci się kontrola z ZUS to już będziesz miała "papier", że doszłaś do tego błędu i coś z tym robisz. Pytanie jak często masz kontrole z zus?
Bardzo dawno nie mialam chyba w 2016. czy pracownik bedzie musial roznice oddac? co z pit 11 dziekuje bardzo
Z PIT-11 nic, było wystawione za to co faktycznie pracownik otrzymał.
Kurcze!
Sama nic nie wywnioskujesz z tych odpowiedzi?
Masz:
Co masz zrobić kom.12
Z pit 11 nic nie robisz
A pracownik pewnie figę zwróci, 4-3 lata temu to on zapomniał co brał
Pit-u nie poprawiasz - patrz kom. 14,
do mnie przychodzą regularnie od 14 lat więc wiem kiedy się ich "wyglądać" , nie wiem jak to wygląda u ciebie.
Policz co i jak, rozpisz sobie na plus i minus każdego pracownika sprawdź ze dwa razy i pogadaj z pracodawcą. na tę rozmowę przygotuj sobie kilka propozycji rozwiązania problemu, np. pan kowalski, iksiński i igrekowski będą nas "kosztowali po 100 zł ale nowak już 1000 - więc może w pierwszej kolejności załatwimy tych trzech (w zależności ile osób trzeba wyrównać). Jeżeli to jest taki okres do tyłu to raczej jako pracodawca pokryłabym całe koszty błędów.
Ale bez podliczenia nie znasz skali - zus jak ma różnicę do jakiegoś progu to nie każe zmieniać. Policz bo może się okazać, że z igły robisz widły.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.