Błąd krytyczny przy sporządzaniu korekty za sierpień 2022

Witam,
robię korektę ZUSów za sierpień, bo zawyżyłam FP i FGŚP. Nijak nie przechodzi mi weryfikacja, wywala błąd krytyczny o treści: "Brak kompletu rozliczeniowego z ZUS za podany okres. Wyniki weryfikacji i wyliczeń bez tych danych mogą być błędne." Gdy klikam, to wskakuje mi w pole, gdzie jest identyfikator raportu: "02 08-2022". No przecież taki numer ma być, skoro pierwotny raport miał numer 01 08-2022. Ktoś ma pomysł, skąd taki błąd krytyczny?
Korekta była robiona na podstawie potwierdzonych kpl z ZUS ?
Tak, są potwierdzone.
Wróć...
Są potwierdzone, ale korekta robiona na podstawie wysłanych do ZUS.
Nie obleci, tylko na podstawie potwierdzonych kompletów z ZUS.
Od kiedy tak jest? Ostatnią korektę robiłam wprawdzie w kwietniu zeszłego roku, ale zawsze na podstawie wysłanego kompletu, a nie pobranego.
Jak to się w Płatniku pobiera teraz? Czizzz... jak uczniak się czuję :D
A ja zawsze robię korekty, tylko na podstawie kompletu pobranego z ZUS.
Zresztą, inaczej się nie da.
Widok, informacje z ZUS, komplety rozliczeniowe z ZUS, od dawna tak się robi.
Co znaczy "zmień warunki kompletu wzorcowego"?
Kom. 7 - jak wspomnialam, ostatni raz korektę robiłam półtora roku temu, jeszcze normalnie wg kompletów wysłanych do ZUS, dlatego dla mnie to "nowość".
Ciągle się uczymy. Kom8. chyba, że wybrałaś niewlasciwy komplet na podst. trzeba zrobić korektę.
Jeszcze ten z sierpnia nie widnieje u mnie z Informacjach z ZUS/komplety rozliczeniowe z ZUS. Aktualizacja komponentów nie zmieniła tej sytuacji. Spróbuję jutro.
Możesz robić na podstawie wysłanych do ZUS, ale korekty nie wyślesz, dopóki nie pobierzesz pierwotnego kompletu rozliczeniowego za dany miesiąc. Dopiero wtedy poprawnie zweryfikujesz i będzie możliwa wysyłka.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.