Delegacja - nocleg ze śniadaniem

Pracownik poleciał w delegacje do Hiszpanii. Faktura za nocleg za dni od 24 - 25.08 opiewa na kwotę 452 EUR i zawiera nocleg ze śniadaniem i została wystawiona 28.08.2022 r. Niestety hotel, mimo próśb nie chce wyszczególnić ceny za śniadanie, nie odpowiada na zapytania, więc zgodnie ze stroną bookingu przez którą był rezerwowany nocleg, śniadanie opiewało na kwotę 89 zł. Jak w związku z posiadaniem takich danych rozliczyć delegacje? W jakiej wysokości ustalić przychód pracownika? Jakim podatkom będzie on podlegał? Czy w oparciu o dane z bookingu możemy założyć, iż śniadanie realnie kosztowało 89 zł? Według jakiego kursu przeliczać wydatki?
A skąd wiadomo, że cena za nocleg zawiera też śniadanie ? Na fakturze jest to napisane ?
Tak, dokładnie tak.
No, a do czego jest ci potrzebna ta cena śniadania ?
Czy ja niezrozumiale piszę, czasem się zastanawiam :)

Do delegacji.
Bo w kosztach mogę ująć tylko kwotę brutto noclegów z faktury.
Bo śniadania z informacji jakie mam nie mogą przekroczyć równowartości diety a od nadwyżki powinnam wykazać przychód pracownika.

Bo na fakturze nie ma wyszczególnionej kwoty śniadania, więc zastanawiam się czy dane z bookingu i oświadczenie prezesa że tyle kosztowało wystarczy.

Jak ujmę w kwocie brutto sam nocleg, to co z kwotą za śniadania? Skoro płatność z konta za fakturę zeszła z całej wysokości?
Skoro w cenie noclegu jest wkalkulowane śniadanie /i z niego klient nie może zrezygnować/ to moim zdaniem kosztem pracodawcy jest cała wartość takiej faktury. Pracownikowi z należnych diet potrącasz po 15 % diety za każde śniadanie.
Też tak uważam jak w kom.5.
Tutaj jest delegacja zagraniczna więc potrącasz za śniadanie 25% diety i tyle
Kom. 7 - poprawka, za śniadanie 15%, a nie 25%.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.