Problem z ubezpieczeniem grupowym

Mam problem - pracownik przeszedł do nas z innej firmy od 1 lipca. Chciał przystąpić do ubezpieczenia grupowego, bo miał je też w poprzednim zatrudnieniu, ale nie zdążyłam mu dać dokumentów do podpisu, bo już 5 lipca uległ wypadkowi w drodze z pracy i jest cały czas na zwolnieniu. Teraz ma do mnie pretensje, że stracił ciągłość ubezpieczenia (bo na zwolnieniu nie może przystąpić), ale kurczę, po pierwsze nawet gdyby przystąpił do grupowego u nas, to i tak miałby okres karencji, bo skąd ja mam wiedzieć, jakie warunki ubezpieczenia i w jakiej instytucji miał w tamtej firmie? On twierdzi że to ten sam ubezpieczyciel, ale nawet jeżeli, to jednak każda firma ma inne warunki. Na moje powinien był to kontynuować indywidualnie i to tamten zakład powinien mu o takiej opcji powiedzieć. Teraz nie wiem co robić, bo chciałabym mu pomóc, ale mam tak jakby związane ręce... Może ktoś ma jakąś praktykę w tym temacie?
Być może poprzednia firma opłaciła składkę za miesiąc lipiec?
Z tego co mówi, to poprzednia firma opłaciła za lipiec, za sierpień już nie było wpłaty. Mówiłam mu, że musi się kontaktować z PZU w sprawie wypłaty, bo ja nie wiem, co on miał w polisie w poprzedniej firmie. A on się denerwuje, że nie dostanie pieniędzy z PZU za leczenie, bo "musi być zakończone żeby dostał pieniądze". A skąd ja mam to wiedzieć...
Ja go nie mogę zgłosić, bo osoba na zwolnieniu nie może podpisać deklaracji przystąpienia zgodnie z warunkami naszej polisy grupowej. Zastanawiam się czy go po prostu nie odesłać do PZU, żeby spróbował uzgodnić indywidualną kontynuację.
Składki na ubezpieczenie zazwyczaj są opłacane z góry, czyli w poprzedniej firmie miał potrącone i opłacone w czerwcu ZA LIPIEC .
No tak, ale w dalszym ciągu problem jest taki, że od sierpnia tego ubezpieczenia nie ma i u mnie mieć nie może, bo nie może podpisać dokumentów, bo cały czas jest na zwolnieniu, i ma wyrzuty, że będzie miał przerwę w ubezpieczeniu i czy w ogóle dostanie pieniądze, bo wypadek był w lipcu, ale leczenie będzie jeszcze trochę trwało. Ja go po prostu odeślę do ubezpieczyciela i zasugeruję, by porozmawiał o indywidualnej kontynuacji, bo i tak nic nie mogę zrobić.
Dziękuję za odzew.
Jak przystępuje do ubezpieczenia grupowego w zakładzie pracy w ciągu 3 pierwszych miesięcy zatrudnienia to nie ma karencji, a że się rozchorował prawie w momencie zatrudnienia to nie twoja wina.
To muszę doczytać o tej karencji, bo mogło mi coś umknąć, dziękuję ;) Niestety tak czy siak przystąpić nie może, bo jest cały czas na zwolnieniu i nie wiem czy do końca września wyzdrowieje, a podczas zwolnienia nie przystąpi, więc chyba jednak mu zasugeruję tę indywidualną kontynuację i niech spróbuje sam podziałać.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.