Problem, informacja do świadectwa Pracy

Pracownik miał zawartą Umowę o Pracę od 01.012017 do 31.12.2018 na czas określony i następną od 01-01-2019 na czas nieokreślony. Ma 3-mczne wypowiedzenie przez pracodawcę i teraz na koniec 31.07.2022r. muszę wystawić Świadectwo Pracy.
1. czy świadectwo z datą 01.08.2022r będzie ok?
2. Co z informacją do świadectwa Pracy skoro obejmuje ono okres 2 umów 1/ przed 2019 i 2 po 2019r. Jaki okres przechowywania mam wpisać w informacji? Łączny okres na ŚP 01.01.2017 - 31.07.2022r.
Proszę kochani o jakąś wskazówkę bo się zamotałam.
1/ wystawiasz 1.08

2/ w informacji okres przechowywania dot. umowy od 1.01.2019 (jesli nie składano OSW i RIA)
Witch? Cyli mogę wystawić świadectwo za okres dwóch umów ale informację wystawiam na 10 lat? ( nie, nie składano OSW i RIA)
Problem jest taki, że program generuje mi na 50 lat :(
Do umowy po zmianie przepisów obowiązuje 10.letni okres przechowywania i do niej piszesz informację
Wystawiasz jedno świadectwo za okres zatrudnienia
Ok, dziękuję Ci niezmiernie. Dopiszę ręcznie na informacji jakiego okresu dotyczy 10 letni okres przechowywania.
Tak, dokładnie zrób :)
Jeszcze raz dziękuję, to są takie "smaczki", że człowiek się zakręci. A program jest tylko programem i trzeba pilnować.
Przecież pracownik został zatrudniony w 2017 roku i ma ciagłość pracy( bo nie ma przerwy miedzy umowami) to jego obowiązuje 50 letni okres przechowywania...coś Witch się pomyliło...(... jeśli pracownik został zatrudniony w twojej firmie w latach 1999–2018 przez 50 lat..lub przez 10 lat, pod warunkiem, że złożysz do ZUS za wszystkie osoby zatrudnione w tym okresie)..program dobrze ci podpowiada...
> 9
nic mi się nie pomyliło, takie są zasady po zmianach Kp
Https://www.gofin.pl/prawo-pracy/17,1,101,271452,wystawianie-swiadectwa-i-informacji-o-okresie-przechowywania.html

....Czy prawidłowo postąpił wystawiając jedno świadectwo pracy za wszystkie wskazane okresy? Czy do świadectwa powinien dołączyć informację o okresie przechowywania dokumentacji?

Na wszystkie trzy pytania należy odpowiedzieć twierdząco, przy czym informacja o okresie przechowania dokumentacji powinna obejmować tylko tę, która została zgromadzona podczas ostatniej z umów.....

przeczytaj artykuł :)
Kom.10..a kiedy to się zmieniło?...mogę prosić jakiś link do tych zmian?..na stronie ministerstwa jest tak jak napisałam...tylko nie da się wkleić linku :(
Kom.11 ..ale tj artykuł z Gofinu..a gdzie jest napisane o tych zmianach w KP?
Kiedy weszły zmiany do Kp i masz odpowiedź ?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.