Inf. za każdym razem?

Czy po zawarciu każdej umowy wręczacie aktualizację warunków zatrudnienia?
Chodzi o art. 29 par 3
Bo ja tylko dawałem przy pierwszej umowie, a gdy zawierałem kolejną informowałem ustnie, że np. okres wypowiedzenia wynosi teraz miesiąc a nie 2 tygodnie.
Czy miałem/mam to robić na piśmie?
Do każdej umowy OBOWIĄZKOWO
Możesz info z art.29 zapisać artykułami - niekoniecznie trzeba podawać zapisem w punkt - to ułatwia sprawę, jak się ma dużo ludków
1. Obowiązują następujące normy czasu pracy:
a) 8 godzin na dobę,
b) przeciętnie 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy w przyjętym okresie rozliczeniowym.
2. Wynagrodzenie wypłacane jest raz w miesiącu - z dołu 10-tego dnia następnego miesiąca.
3. Prawo do urlopu wypoczynkowego nabywa Pan/Pani według zasad art. 153-155 KP.

4. Okres wypowiedzenia umowy o pracę liczony jest wg art. 36 KP
5. Nie obowiązuje Pana/Pani żaden zbiorowy układ Pracy.
Podłącz sobie jako kolejna strona do umowy i będzie z grzywki
Właśnie... dobry pomysł. Dziękuję.
A co z umowami kiedy tego nie dawałem?
Mogę to teraz "podpiąć" do umowy??
To zależy, jak to technicznie przeprowadzisz.
U mnie pracownik potwierdza na piśmie, ze otrzymał. Na drugim egzemplarzu, który jest u niego razem z umowa o pracę.
Dziekuję. To jak mogę to uzupełnić najprościej.
Mogę dodrukować i podpiąć do każdej umowy...
A do nowych już bede dodawał.
Powiem, jak ja mam: do każdej umowy osobna informacja, ostemplowana i podpisana przez pracodawcę. Na moim egzemplarzu informacji jest adnotacja: otrzymałem dnia... i podpis pracownika.
Jeśli masz tylko goła kartkę z informacją - jak udowodnisz w razie kontroli PIP, że pracownik otrzymał takie info?
O to mi chodzi.
Samo podpięcie - bez rzeczywistego poinformowania pracownika - może być podważone.
No to musze poprosić o podpisy tych pracowników... na dole na tej kartce napiszę podpis i bedę ich prosił o uzupełnienie :(
Kom. 3 Czyli takie ogólne info wystarczy? :) To może dam radę to załatwić. Mam 70 pracowników
Kom.10 = to jest info do umowy na czas określony/nieokreślony
okres próbny ma inny okres wypowiedzenia
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.