Od kiedy podatek 12%

Czy zmiana opodatkowania z 17% na 12% na zasadach ogólnych obowiązuje już dla zaliczek na podatek za czerwiec? Skoro ta zasada ma działać wstecz to ujmujemy to w rocznym rozliczeniu.
Tak, za czerwiec i II kwartał liczymy już 12%
Jeżeli zaliczki za VI w VII to 12%
Nie rozumiem , ustawa jest od lipca. To jak za czerwiec?
Cały II kwartał na nowo trzeba przeliczyć? Jak? Gdzie znaleźć przepisy jak to rozliczyć
Mam na myśli wynagrodzenia, jeżeli wynagrodzenia czy zaliczka na wynagrodzenie wypłacone w lipcu za czerwiec to potracasz podatek 12%, i to się zmienia
Pytanie autorki postu wg mnie dotyczy podatku w dg.
Kom 3. od lipca, czyli w lipcu już można zastosować licząc za czerwiec (w dg i w wynagrodzeniach za czerwiec wypłaconych w lipcu)
kom. 4 miałam na myśli w dg
A jak na nowo rozliczyć miesiące od stycznia do czerwca? Czy ktoś może wie? Ogólnikowo tylko przeczytałam "ująć w rocznym rozliczeniu".
Według mnie przeliczyć należy tylko jeżeli ktoś zdecyduje się na przejście z ryczałtu na ogólne za cały rok, ale tak to nie. Po prostu w zeznaniu rocznym cały rok będzie policzony na 12% i powinien być zwrot jeżeli płaciło się 17%
Kom. 9 dokładnie - zgadzam się. Roczne zeznanie wszystko zweryfikuje. niczego się nie przelicza
Ale mechanizm w DG jest taki , że wylicza się podatek z dochodu narastająco, a następnie odejmuje się zaliczki już zapłacone - jeśli taki tok rozumowania, to w wyliczeniu podatku za czerwic rozliczenie za cały 2022 "dokona" się samoistnie.
Wg mnie Cze77 ma rację. Dla działalności gospodarczej na zasadach ogólnych rozliczenie wg stawki 12% nastąpi już od 1 lipca. Tylko mam wątpliwości czy dotyczy dochodów za czerwiec czy dopiero za lipiec.
Od zaliczki za czerwiec płatnej w lipcu
@13, nie, za lipiec płatnej w sierpniu...
Przepisy mają zastosowanie do przychodów osiągniętych w danym miesiącu, a nie kiedy płaci się zaliczkę od tych przychodów...
Z dg w lipcu już płacimy podatek 12% za okres styczeń- czerwiec bo przecież podatek liczymy NARASTAJĄCO
>14
NIE, ustawa wchodzi od 01 lipca więc od 1 lipca liczymy 12%
Polegam na interpretacji Efka5 i już zmieniam w arkuszu kalkulacyjnym zaliczkę z DG za czerwiec na 12%. W razie zastrzeżeń US powiem im, że Efka5 tak napisała.
Haha :)
Można na mnie zwalić ;)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.