Koniez okresu zasiłkowego, a dalsze zwolnienia lekarskie

Witam. Pracownikowi w dniu 13.06.2022 skończył się okres zasiłku chorobowego (ciągłość 182 dni od 14.12.2021 do 13.06.2022). Dalej wpływają mu zwolnienia lekarskie. Nowe zwolnienie wystawione od 23.06 do 06.07. Czy lekarz nie widzi, że skończył się okres zasiłkowy? Co zrobić w takim przypadku? Zadzwonić do ZUS? Zakład chciałby rozwiązać z nim umowę. Z tego co wiem nie składał on dokumentów o zasiłek rehabilitacyjny. Proszę doradzić co robić :)
A wie, że może składać dokumenty o świadczenie rehabilitacyjne? Daliście pracownikowi dokumenty?
Pracownika należało poinformować na około 6 tygodnie wcześniej o zbliżającym się końcu okresu zasilkowego
Informowałam go 3 razy, ale problem z nim jest taki, że wiecznie jest pod wpływem alkoholu. Nie wiem co robić. Nic do niego nie dociera
Nie można z nim rozwiązać teraz umowy? Zwolnienie lekarskie obecnie i tak ma niepłatne?
Jeśli nadal będzie przynosil zwolnienia, to po 90 dniach ( tyle ile ochrona na św. rehab. ) możesz go wezwać i zwolnić, czyli 91 dnia po upływie okresu zasiłkowego
To lekarz tak może w nieskończoność wystawiać mu zwolnienia? Nie widzi, że okres zasiłkowy się skończył?
Niech wystawia, nie placisz, NUN< czy masz na piśmie, że poinformowalaś o kończącym się okresie, lekarz wystawia jak pracownik chce, pracownik zostanie bez pieniędzy, to szybko zaniesie dokumenty do zus, dadzą zasiłek i od 183 dnia będzie trzeba wypłacić zasiłek
Spotkałam się z praktyką, że od 14.06.2022 NN dyscyplinarka. Ja jednak bym się wstrzymałam z dyscyplinarką.
Ma on zwolnienie lekarskie. Do czasu jak nie minie okres ochronny z art.53 to pozostaje w okresie "zawieszenia". Potem bym skorzystała z art.53 kp.
Ewentualnie porozumienie stron jak się pracownik zgodzi.
Dziękuję :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.