Urlop zamiast wystawionego L4 czy można

Wystawiono zwolnienie, czy pracownik, po uzgodnieniu z pracodawcą i napisaniu jakiegoś oświadczenia może przebywać na urlopie zamiast na L4? Lub czy lekarz ma możliwość anulować zwolnienie, jeśli stwierdzi, że było ono niezasadne?
Jest chory, ma zwolnienie lekarskie, więc nie może to byc urlop wyp.
Pracownik nie chciał iść na Zwolnienie ale lekarz się "uparł" i wystawił. Pracownik zasugerował, że czas choroby "spędzi na urlopie" i nie chce by zostało wystawione. Lekarz zasugerował, że pracownik z pracodawcą może uzgodnić że będzie w tym czasie na urlopie, że pracodawca jakoby nie przyjmie tego L4 bo jest to jeszcze w tych 33 dniach płatnych przez pracodawcę i może on zadecydować, że pracownik będzie na urlopie.
Jeśli lekarz wystawił zwolnienie lekarskie, to znaczy, uznał, że pracownik jest do pracy niezdolny i okres zwolnienia lekarskiego ma wykorzystać zgodnie z przeznaczeniem tego zwolnienia
Lekarz zasugerował, że pracownik z pracodawcą ...................TO pracodawca NIECH zasugeruje lekarzowi niech anuluje L-4
Https://www.gofin.pl/prawo-pracy/17,1,410,230054,urlop-wypoczynkowy-zamiast-zwolnienia-lekarskiego.html
EdithA, tak właśnie powiedziałam pracownikowi, by lekarz anulował L4, ma taką możliwość, z tego co czytam.
To długie zwolnienie, że macie taki problem ?
Mam nadzieję,że NIE dopuściłaś pracownika do pracy
Nie, krótkie. Ale za czas takiej absencji pracownik nie otrzyma premii a pracodawca jest zgodny by czas rekonwalescencji pracownik spędził na urlopie. Oboje wolą by był to urlop a nie L4.
Po jakiego.................poszedł do tego lekarza jak TAKI zdrowy.................
> 10
no dokładnie

ryzykowne teraz udzielenie urlopu
:)))
No właśnie, ręce opadają.
Dziękuję za informacje i poświęcony czas.
;)
Dodam jeszcze, że byłam podczas rozmowy telefonicznej pracodawcy ze znajomym lekarzem, który w prost i pewny siebie mówił, że pracownik może zgłosić pracodawcy, że nie będzie "korzystał "ze zwolnienia tylko pójdzie na urlop i w ten sposób nie będzie świadczył pracy podczas choroby. I mówił, że Zus na takie działania pozwala.
Jeszcze TEGO nie grali żeby lekarz udzielał porad "prawanych" pracodawcy...............
"prawanych"= "prawnych"
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.