Wynagrodzenie młodocianego ???

Proszę o sprawdzenie
ZLA -7dni,podstawa wyn.do chorobowego z 10-mcy 313,43
(313,43:30)=10,45*80%=8,36*7=58,52-wynag.chorob.
za przepracowaną część m-ca
(359,71:30)*7=12*7=84
359,71-84=275,71
275,71+58,52=334,23-do wypłaty
275,78 + 58,52
Do podstawy chorobowego sumuję wynagr.brutto z 10 m-cy poprzedzających ZLA(tak zatrudniony)i dzielę przez 10?
Tak, przez pełne m-ce zatrudnienia
Ja do podstawy chorobowego nie biorę miesięcy wstecz, tylko stawkę obowiązującą w danym miesiącu, bo to jest jak minimalna dla młodocianego.
Po kwotach widzę, że to uczeń II klasy, wypłata za maj 359,71.

Ja bym to tak obliczyła:
359,71/30*7=83,93
359,71-83,93=275,78 przepracowana cześć miesiąca
chorobowe:
359,71-(13,71%*359,71)=310,39
310,39/30*0,8=8,28
8,28*7=57,96
275,78+57,96=333,74
Ale widzę ,że mogę się mylić....
Moje wyliczenia są do listy płac za 03/22
dlaczego 275,78 a nie 275,71
A na jakim programie pracujesz?
Pytanie o Gratyfikanta, gdzie zaznaczyć by nie podnosiło dniówki chorobowego do płacy minimalnej, bo w przypadku chorobowego ucznia klasy I, za dniówkę wyliczyło mi 69 zł
Kadry mam okrojone i chorobowe liczę na pieszo
Pomimo, że mam program, chyba też zacznę tak liczyć...
A znasz może rachmistrza nexo?
Jak robię refundację za młodocianego to wszystko jest sprawdzane i są rozbieżności w wyliczeniach pomiędzy liczeniem na pieszo a w programach
Niestety nie, mamy GT, Z RACHMISTRZEM NIE MIAŁAM DOCZYNIENIA
Programy wiele ułatwiają, ale jak czasem trzeba coś zmienić w ustawieniach trzeba trochę czasu, żeby do znaleźć....
No niestety ,czasem idzie sprawnie a nieraz szlag mnie trafia....
Zaokrąglenia po każdym działaniu i wychodzi 275,78
Czarna...,dzięki czy powinnam,muszę zaokrąglać w górę?
Zasadą jest, że zaokrąglenia do pełnych groszy według reguł matematycznych dokonuje się na każdym etapie obliczeń.
No jasne,dziękuje
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.