Korekta daty sprzedazy/obowiązek podatkowy

W maju wystawiłam fakturę sprzedaży za uslugi noclegowe (które będą wykonane w czerwcu 2.06-10.06) - data wystawienia 15.05.2022 data sprzedaży 15.05.2022. Z terminem płatności do 25.05.2022r.
Już wiem że data sprzedaży jest niepoprawna. W czerwcu wystawiłam fakturę korygująca datę sprzedaży (było 15.05.2022-jest 10.06.2022).
Zaplate za fakturę już otrzymałam 22.05.2022.
Obowiazek z tytułu vat powstaje kiedy? Moim zdaniem w 06/2022
22.05 w dacie otrzymania płatności
To w takim razie czy dobrze zrobiłam gdy wystawiłam fakturę korygująca z datą sprzedaży 10.06.2022?
Zasadniczo usługi noclegowe rozlicza się na zasadach ogólnych więc obowiazek podatkowy w dacie wykonania usługi, chyba, że wcześniej otrzymano płatność, tak jak w Twoim przypadku. Więc moim zdaniem datą sprzedaży powinna być 22.05.2022 r.

"Datą sprzedaży, którą podajemy na fakturze w chwili jej wystawienia - jest:
- w przypadku otrzymania zaliczki, zadatku, zapłaty całej ceny - kwoty te powodują powstanie obowiązku podatkowego w dacie ich otrzymania,

Uwaga, często nie da się, wystawiając fakturę, przewidzieć daty późniejszej sprzedaży. Wówczas powinniśmy taką fakturę wystawioną przed datą sprzedaży - skorygować podając już po dokonaniu dostawy/zakończeniu świadczenia usługi - faktyczną datę sprzedaży, różniącą się od daty wystawienia faktury. "

jpk.info.[pl]/faktury/data-sprzedazy-jpk-v7/
To w takim razie korygując tą fakturę powinnam jako datę sprzedaży wpisać 22.05.2022. ?
zatem obowiązek podatkowy w vat powstał w 05/2022, czyli do tej korekty z datą sprzedaży 10.06.2022 muszę wystawić ponownie korektę z datą sprzedaży 22.05.2022 ?
I po co miałaby być ta druga korekta, co ona zmieni w zaistniałej sytuacji ? Myślę, że dla nabywcy pewnie jest to obojętne.
Zmieni datę sprzedaży.
W takim razie mogę zostawić tak jak jest z datą sprzedaży 10.06.2022, a w jpk ująć tą fakturę w 05/2022, tylko jaka wpisać date sprzedaży?
Na fakturze jest 10.06.2022 a nie data płatności
W JPK-u wpisujesz datę sprzedaży ?
A, sorry, wpisuje się ją do rejestru sprzedaży. Wpisz datę jaką masz na tej fakturze, na to i tak nikt nie patrzy.
Dzięki :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.