Odmowa zasiłku opiekuńczego

W maju w systemie PUE dostałam zwolnienie chorobowe pracownicy 25.05.-26.05.2022 (opiekę na chore dziecko) na 2 dni.
Przy wypłacie (27 dnia miesiąca) uwzględniłam to zwolnienie i zapłaciłam jej wynagrodzenia zasadniczego o 2 dni mniej a za okres opieki wypłaciłam dodatek stażowy za czas chorobowego. Za okres tej opieki przesłałam Z-3 do ZUS--u a pracownica przekazała do ZUS-u wniosek Z-15. Po wypłacie wynagrodzenia pracownica otrzymała kolejne zwolnienie-opiekę na dzień 31.05.2022 - tą opiekę rozliczę w wynagrodzeniu czerwcowym.
W połowie czerwca przyszło pismo z ZUS-u że odmawia udzielenia jej zasiłku opiekuńczego za okres 25.05.2022-26.05.2022. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Skorygować majową wypłatę? Czy ewentualnie można na te 2 dni udzielić urlopu wypoczynkowego i wypłacić wyrównanie wynagrodzenia?
Dlaczego odmówili, może jakiegoś dokumentu brak.
Jeśli pracownik wypełni wniosek o urlop, możesz tak zrobić.
Pytanie czy pracownica będzie się odwoływać ?- jak nie - można wstawić urlop - czemu nie i rozliczyć to, RSA do korekty - wywalasz zerujesz zas. opiekuńczy
Lekarz wystawił zwolnienie na 2 dni przed rozpoczęciem opieki.

Z RSA wyrzucam, z RPA również (stażowy nie wchodzi do podstawy i jest wypłacany za czas choroby). Z czerwcową wypłatą wyrównuje i dopłacam pensję zasadniczą za te 2 dni ale też potrącam za 1 dzień opieki 31.05.2022.
Tak
Dziękuję :-)
No i się zamotałam.
Sporządziłam listę do wypłaty z datą czerwcową- wyrównanie płacy zasadniczej i stażowego za te 2 dni.
Wypłacony za ten okres w maju dodatek stażowy za czas chorobowego za który poszedł tylko podatek wystornowałam na liście czerwcowej. Tylko czy ja nie powinam zrobić korekty tego wypłaconego stażowego za czas choroby w maju, a następnie zrobić korekty deklaracji rozliczeniowych? Wtedy wyjdzie mi niedopłata składek za maj.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.