Zwolnienie w ciąży a zasiłek chorobowy

Od wczoraj (20.06.) jestem na L4 (100% płatne ciążowe) ze względu na wysokie ryzyko utraty ciąży. Czy wypłata za miesiąc czerwiec (wypłacana 10 lipca) będzie wzięta pod uwagę przy wyliczaniu zasiłku chorobowego i macierzyńskiego? Czy otrzymam premię urlopową, jeżeli w regulaminie wynagradzania mamy zapis, że premia przysługuje wszystkim pracownikom pozostających na dzień wypłaty w stosunku pracy (premia jest wypłacana wraz z wynagrodzeniem czerwcowym)?
Premia urlopowa ? Na pewno tak się nazywa ?
A nie świadczenie urlopowe ?
"Czy wypłata za miesiąc czerwiec (wypłacana 10 lipca) będzie wzięta pod uwagę przy wyliczaniu zasiłku chorobowego i macierzyńskiego?" - nie.
No, a co za "twór" - "premia urlopowa"? Z jakiego tytułu ta premia jest wypłacana?
Nie świadczenie urlopowe a premia urlopowa - przysługuje wszystkim pracownikom firmy uprawnionym do urlopu wypoczynkowego za dany rok.

I wracając do pierwszego pytania - czyli jeśli bym pracowała do końca czerwca to wtedy ten miesiąc byłby wliczony do średniej do zasiłku, tak? Jeżeli w grudniu miałam 2 dni L4 to ten miesiąc także nie jest wliczany do średniej?
O "premię urlopową" musisz pytać swojego pracodawcę.
Grudzień będzie brany pod uwagę. Jeśli byś zachorowała w lipcu to podstawa by była z okresu lipiec 2021 - czerwiec 2022 r.
Nazwa robi różnicę, jeśli "premia" to tylko czytać regulamin tej premii.
Pozostajesz w stosunku pracy, a więc taką "premię urlopową" moim zdaniem też powinnaś dostać.
Dziwna to premia, że przysługuje za sam fakt, że przysługuje urlop. Dla mnie to jakaś dyskryminacja, bo jak rozumiem pracownik, który zatrudni się w firmie, a ma już wykorzystany urlop u innego pracodawcy tej premii nie otrzyma i to mimo tego, że pracodawca dzięki temu nie będzie musiał mu wypłacić wynagrodzenia urlopowego.
Nie chce mi się wierzyć, że jest taka premia w firmie. No bo w końcu jaki byłby cel takiej premii?
Dla mnie tez dziwna premia
Faktycznie, dziwna sprawa.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.