Przelew między kontami euro spółki

Robie przelewy w spółce z o o. Przelewem pieniądze z jednego konta euro na inne euro tej samej spółki czy w tym momencie powstają różnice kursowe? Księgowa mi zarzuciła że jeśli tak robie to spółka dużo traci na tych różnicach o co może chodzić?
To jak księgowa przelicza te przelewy ? jaki kurs do tego bierze ?
ja bym brała historyczny przy wypływie i wpływie na konto (wtedy nie ma tu RK) ale może ona robi inaczej
wg mnie nie będą to oczywiście RK podatkowe jeżeli wogóle u Was taki powstają w takim przypadku
A jeśli ktoś stosuje jakieś metody FIFO LIFO itp to wtedy mogą wyjść RK
Bo tu chodzi o to że w ciągu roku za dużo fizycznie traci się pieniędzy robiąc takie przelewy
Https://www.gofin.pl/podatki/17,1,61,249395,przesuwanie-waluty-pomiedzy-rachunkami-walutowymi-podatnika.html

https://www.gofin.pl/podatki/17,1,61,242836,przesuniecie-waluty-obcej-pomiedzy-rachunkami-walutowymi.html

"Taka sytuacja nie ma miejsca w przypadku "przesunięcia" waluty obcej pomiędzy rachunkami walutowymi. Nie następuje tu wypływ waluty "na zewnątrz", nie zmienia się bowiem ilość ani wartość posiadanej waluty obcej. Zmienia się jedynie miejsce jej przechowywania. Z tytułu "przesunięcia" waluty obcej między rachunkami nie powstają zatem różnice kursowe. "Przesunięcie" to wycenia się po kursie historycznym, tj. po tym samym kursie waluty obcej, po jakim uprzednio wyceniono wpływ tej waluty na rachunek walutowy, stosując jedną z metod: FIFO, LIFO lub kursów średnioważonych."
To nie wiem o co może chodzić tej księgowej że spółka w ciągu roku traci na takich przelewach około pół miliona zł, pogadalabym z nią ale to trudna osoba :(
Może te wypływy i wpływy księguje po różnych kursach waluty ...
Ale czemu miałaby po różnych kursach księgowac jeśli wypływ i wpływ jest tego samego dnia ?
Tego to nie wiem, tak mi przyszło do głowy. Tylko ona wie co miała na myśli.
Wg mnie - po historycznym ten ruch wyceniajcie i brak rk.
Przerzucanie walut pomiędzy różnymi rachunkami w ramach jednej waluty - jak również przewalutowanie np z EUR na USD NIE POWODUJE POWSTANIA RÓŻNIC KURSOWYCH - wszystko księguje się wg kursu historycznego wg zasady przyjętej przez firmę, najczęściej jest to FIFO.
"przelew EUR pomiędzy własnymi kontami"- muszę "odszukać" wpłaty przyjęte do banku z różnych dni i taką samą wartość zdjąć z tego banku, a następnie wrzucić to samo do drugiego nawet gdy jest dzień różnicy? Jaka waga błędu jest (poza przepisami), gdy zastosowano przy zdjęciu średni kurs z NBP z dnia poprzedniego - wyszły różnice kursowe. Czy po wyczerpaniu środków przerzuconych na inne konto różnice nie zrównają się. Wszystko dzieje się w tym samym miesiącu.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.