Badania okresowe u kilku pracodawców

Pracownik pracuje w kilku firmach na takim samym stanowisku.Kończą mu się badania okresowe. Otrzymał od nas skierowanie na ww do naszej poradni lekarskiej. Dostarczył orzeczenie lekarskie wystawione z innej poradni dla równoległego pracodawcy. Czy jest ono wiążące dla nas?
Nie , tylko z tej z którą macie zawartą umowę
A wysyłamy na bania okresowe?
Kom.1 Czyli pracownik musi dostarczyć badania okresowe na podstawie naszego skierowania i z naszej przychodni,nie możemy zaakceptować innego orzeczenia,tak?
kom.2
nawet w czasie pandemii wysyłamy pracowników na badania okresowe i przychodnia nie odmawia wykonania badań
Okresowe z waszej przychodni
Ad. kom.2
do tej pory w czasie trwania pandemii korzystaliśmy z przepisu, że ważność badań jest zachowana do końca pandemii. Ale przyszły zmiany personale w kierownictwie, ponadto nowy BHPwiec i... nakazał totalnie wszystkim - którym w międzyczasie się pokończyły - zrobić badania okresowe. Przychodnia nie odmówiła i gdy ich pytałam, to też mówili, że firmy przysyłają na badania, choć nie muszą.
Główny Inspektorat Pracy w piśmie z 30 kwietnia 2021 r. nr GIP-GBI.0701.36.2021.3, w odpowiedzi na zapytanie naszego wydawnictwa wyjaśnił, że w związku z zawieszeniem obowiązku wykonywania badań okresowych w czasie pandemii COVID-19, pracodawca nie powinien kierować pracownika na okresowe badania lekarskie, a pracownik nie ma obowiązku poddawania się takim badaniom.

https://inforfk.pl/aktualnosci/8157171,GIP-pracodawcy-nie-powinni-kierowac-pracownikow-na-okresowe-badania-lekarskie-w-czasie-pandemii.html
Nie powinien kierować, owszem. Ale nie jest jasno napisane, że ma bezwzględny zakaz. I na tej podstawie BHPwiec nakazał wysłanie na badania. Szczerze? Nie moja piaskownica, nie moje zabawki. Ja wskazywałam na przepis i tłumaczyłam, że nie ma obowiązku i dla bezpieczeństwa zdrowotnego nie powinno się wysyłać. Ale szef kazał zrobić to, co BHPwiec kazał. Meh...
Ja tez wysyłam na badania, przychodnia czynna, lekarz przyjmuje...
"Nie powinien kierować, owszem. Ale nie jest jasno napisane, że ma bezwzględny zakaz."

No i takie mamy prawo - nic wprost tylko każdy może interpretować na swój sposób :)

u nas też robimy badania
Kom.9

Im więcej tych absurdów interpretacyjnych, tym mniej mi się chce pracować w tym cyrku ;)
Ja tez kierowałam na badania okresowe - i pracownicy przynosili aktualne zaświadczenia. Przychodnie normalnie przyjmowały.
Pracują na budowach - wole mieć aktualne w razie jakiegoś wypadku nie daj Boże.....
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.