DRA Zdrowotna dochód a podstawa

Dzień dobry: Chciałam się upewnić :
styczeń P: 30000 K.30219,53 = strata 219,53
luty P: 36378,15 K:86803,62= strata 54425,47
marzec P:33500 K.24425,83= dochód 9074,17
ustaliłam za pomocą DarkaD (dziękuję ) że podstawa 3010 za kwiecień
ale w DRA wpisuję dochód(dochód z poprz.m-ca ) 9074,17- minus zapłacone składki od początku roku 3163,36 czyli 5910,81 a niżej podstawa zdrowotna 3010?

i druga sprawa styczeń , luty dochód .. marzec strata to składka tez od 3010 i wtedy dochód z poprz. m-ca 0 ?
Tak, dochód wpisujesz w DRA narastająco, czyli 0 (bo masz narastająco stratę) a w podstawę wpisujesz 3010
Kajaa a w drugiej sprawie jeżeli narastająco jest dochód z marzec strata?
A marzec strata .. to co wpisuję w dochód z poprzedniego miesiąca?
Moim zdaniem tak samo by było dochód wpisujesz "0" i podstawę 3010 bo dochód narastająco pomniejszysz jeszcze o dochody z 01 i 02 od których już była odprowadzona składka. Zrób sobie symulację na swoim przykładzie tylko zamień koszty z przychodami, to sobie sprawdzisz.
Ok.Bardzo dziękuję... jakoś mam wrażenie , że cały czas pociemniałość mam z tą zdrowotną :-(
Jeśli Cię to pocieszy nie jesteś jedynym przypadkiem :))
Za luty
30.000 - 30.219,53 = -219,53 = D.0
0 / 3010 / 270,90
Za marzec narastająco
66.378,15 - 117.023,15 = -50.645 = D.0
0 / 3010 /270,90
Za kwiecień narastająco
99.878,15 - 141.448,98 = -41.570,83 = D.0
0 /3010 / 270,90
>Tak, dochód wpisujesz w DRA narastająco, czyli 0 (bo masz narastająco stratę) a w podstawę wpisujesz 3010

zapytam się jak narastajaco ?
przecież kwota dochodu uzyskana w m-c bezp. poprzedzającym m-c za który dokonywane jest rozliczenie
Ja też mam z tym problem dot.komentarza 8 dlaczego narastająco.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.