Faktury z października i listopada - księgować w grudniu czy się cofnąć?

Chodzi o koszty, bo raczej będę i tak musiała korygować październik i listopad...
Teraz pytanie, doksięgowac te koszty do odpowiednich miesięcy czy w grudniu wszystko ?

Mam sporo niezaksięgowanych, bo mnie nie było w pracy...
A jak wychodził podatek dochodowy ? Musiałabyś coś przeliczać ?
Z dochodowego płacę zaliczki uproszczone, więc nie dotyczy to dochodowego.

VAT jest do przeniesienia, myślę, że jednak do poszczególnych m-cy lepiej doksięgować, wysłać korekty + czynny żal i koniec....
Maryś - skoro to fv kosztowe to zaksięgowałabym pod data 01.12.21
Ale jakie korekty JPK, skoro masz faktury z X, XI to przecież nie musisz korygować vatu.
4

no tak, ale chyba korygujące faktury na minus - zwrot palet nie były ujęte wszystkie w tych miesiącach... ta dokumentacja potwierdzająca korektę - nie mam tych dokumentów... ech, nikt mi nie odpisuje i nie dostarcza ich... nie wiem po co to pozmieniali... jak Wy sobie z tym radzicie???

W ogóle to muszę wszystko posprawdzać itd., bo koleżanka wysłała tylko, żeby były wysłane JPK VAT i VAT-UE, żeby nie płacić kar...

Zaległości bardzo dużo, porządkowania, sprawdzania itd.
3

Dzięki Repetko :-)
Repetko, czyli dekret pod 01.12.2021, ale data otrzymania f-ry też 01.12.2021?
Dużo mam f-r gotówkowych, gdzie data wystawienia = data otrzymania ....

W zakładce vat musiałabym wpisywać datę otrzymania 01.12.2021, żeby do ewidencji vat wchodziło do 12.2021...
Chyba, że datę otrzymania będę wpisywała prawidłową np. 13.10.2021, ale w pozycji m-c odliczenia vat będę zmieniała na 12.2021...

Rewizor GT to jest...

Co myśisz?
@7

memoriał więc koszt bilansowy - w dacie którego dotyczy (no chyba, że założymy, że miesiąc zamknięty:) )

Dla vat nie ma znaczenia - przesuniesz na 12
"Chyba, że datę otrzymania będę wpisywała prawidłową np. 13.10.2021, ale w pozycji m-c odliczenia vat będę zmieniała na 12.2021..."
otóż to Maryniu, też tak wprowadzam jakieś opóźnione faktury
Dziękuję Wam pięknie ♥
Kom. 5

a jak sobie radzicie, jak praktykujecie z tą dokumentacją uzgadniającą f-ry kor. na minus?
Macie podpięte pod f-ry kor.?
Jak to zdobywacie?
Kom.11 Osoby, które występują o korektę, mają obowiązek podłączać dokumentację, maile, opis z datą kiedy i z kim uzgadniały. Zdarza się, że wysyłam maila do firmy z prośba o przesłanie uzgodnień. Jeszcze nikt nie odmówił.
12

to masz super, świetnie.

U mnie wszyscy się ciągle dziwią, o co mi w ogóle chodzi... Klienci nic nie odpisują...
Nie wiem co z tym robić, ostatnio monitowałam i dopisałam, żeby mi chcociaż napisali w którym m-cu oni ujęli korektę należnego, ale cisza... nikt nic nie odpisuje.
Chyba będę musiała zatelefonować i ustalić może w ten sposób.

U znajomej w br cały czas stosują stare zasady.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.