Uznanie wynagrodzenia chorobowego za wypadek

Otrzymałam pismo w poniedzialek, ile czaus mam na korekte?
Niezwłocznie.
A liste płac koryguje?
Wyglda to tak:
pracownik w dniu 25.11- 28.11 - zostało wypłacone wynagrodzenie chorobowe .
Otrzymałam pismo z zus, ze uznali ta wypłate jako zasiłek chorobowy. Jednocześnie informujemy, że dokonamy dopłaty zasiłku chorobowego do 100% w związku z wypadkiem przy pracy?
Co z zaliczka, i zdrowotnym? Bo w płatniku rozumiem, ze jak mam nadplate to odejme DRA ta kwotę?
Czy koryguje liste plac?
Nie koryguje się listy płac, zmieniasz tylko deklarację i zwracasz pracownikowi zdrowotną
Nie rozumiem co to znaczy zwrot zdrowotnej? Czyli zostawiam liste plac z wynagrodzeniem chroobywm? i z ta wysza zaliczką?
Przed korektą:
wynagrodzenie zasad. 2534,40
wynagrodzenie chorobowe: 331,20
składki społ.: 347,47
składki zdrowotne: 226,66
pit 4 - 138

Po korekcie:
zasad. 2534,40
składki: 347,47
zdrowotna: 196,85
zaliczka: 116 zł
To był zeszły rok
lp nie ruszasz, tak to zostawiasz, w RSA zmieniasz kod 331 na 314
na bieżącej lp zwracasz zdrowotną 9% + pismo dla pracownika, że powinien sobie doliczyć w zeznaniu rocznym 7,75% tej składki do podatku, gdyż w pit-11 wykażesz ją, a nie powinno jej być
Czyli w zdrowotnej mam rożnice 29,81, jak mam to zwrócic pracownikowi?
Nie robisz korekty ani żadnych przeliczeń
Kurcze jak to w programie ogarnać? Przerpaszam, ale 1 raz mam taka sytuacje, prosze o cierpliowsc co do mnie
Nie rozumeim "na bieżącej lp zwracasz zdrowotną 9%" w jaki sposob tego dkonac?
W rca tez musze podstawe skladki zdrowotnej zmienic, no i w dra suma składek mi sie zmieni
Tak, dokładnie
na lp musisz wstawić jakiś składnik netto
Ahaaa. , Już rozumeim. Ale w pit 11 wykazuje to jako wynagrodzenie chorobowe?
Tak, w roku 2021 wypłaciłaś to jako wyn. chorobowe, obecnie w roku 2022 zmieniasz to
Super. Bardzo dziękuję za pomoc.
Jeszcze jedno pytanko, czy w dra za nic styczen 2022 pomniejszam ta wypłacona składkę zdrowotną ?
Zdrowotną zmieniasz tam gdzie był wypadek - listopad - tu jest nadpłata zdrowotnej
zwrotu do pracownika nigdzie nie wykazujesz, matchuje się to tylko na kontach
Okej. Jakby co mogę Cię wywołac? Otrzymałam w poniedziałek pismo, czy nie za późno jak jutro zrobię korektę raportów?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.