Likwidacja jednostki

Na koniec roku zostala zlikwidowana jednostka budzetowa. Rozumiem ze robie sprawozdania finansowe przed przekazaniem mienia, naleznosci i zobow. do gminy, a po przekazaniu bilans zamkniecia - bilans zerowy. Zobowiazania przeksiegowuje 201/800, a co z naleznosciami - bo takie takze zostaly, i 860 w bilansie? Prosze o pomoc, robie to po raz pierwszy!!!
Najpierw robisz bilans jednostki na dzień przed postawieniem w stan likwidacji.
Przecież nie została jednostka zlikwidowana z dnia na dzień.
Później robisz BO - jednostka w likwidacji i tu przez cały okres likwidacyjny księgujesz wszystko to, co się wydarzyło.
Na koniec likwidacji robisz BZ jednostki zlikwidowanej i taki bilans przekazujesz....no tam gdzie masz przekazać, rozumiem, że to Gmina.
Niczym nie wyróżnia się taki Bilans od innych.
Jedynie może majątku brak, bo go wcześniej przekażesz.
Należności i zobowiązania tak jak zawsze.
Likwidator powinien być pomocny w tych sprawach.
W decyzji o likwidacji (pewnie gdzieś z października) masz wszystko napisane.
Likwidatorem jestem ja i robie to po raz 1. Caly proces likwidacji trwa od konca listopada a konczy ostatniego grudnia. Mysle, ze robie bilans, rzis, zzf 30.12. BO 31.12 i tutaj uwzgledniam wszystkie przekazania majatku, zobow i nalezn. Rozumiem ze tez przekazuje i przeksiegowuje.
No i inwentaryzacja. Na koniec grudnia? Chyba nie.
No i inwentaryzacja. Na koniec grudnia? Chyba nie.
Jesteś likwidatorem i zadajesz takie pytania?
Kasa była łakoma?
Po pytaniach sądzę, że niewiele wiesz.
Wybacz, ale musiałam....
To nie jest "bułka z masłem" na tym trzeba się znać, aby się podjąć zadania.
Byłam już likwidatorem i byłam też GK w jednostce likwidowanej

Wyżej napisałam ci wszystko co zrobić należy.
Inwentaryzacja powinna TEŻ być zakończona do 31 XIIjak inaczej byś chciała to rozwiązać?
Po tej dacie przecież jednostki już nie ma.
Prawda jest taks ze nie mialam w sumie wyjscia. Wpakowalam sie. Inwent. mam zrobiona, prawie wszystko z obowiazkow wymienionych w zarzadzeniu tez. Jestem na etapie sprawozdan i troche utknelam.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • niezbędnego zapewnienia prawidłowego działania Serwisów (utrzymania sesji),
  • realizacji funkcjonalności ułatwiających obsługę Serwisu,
  • analizy statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych i klientów reklamowych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z Serwisu, w celu administrowania Serwisem, dostosowania treści Serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika Serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z Serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy.

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora.

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda.

    Aby móc realizować cele:
    - zapamiętania Pani/Pana decyzji w Serwisach w zakresie korzystania z dostępnych opcjonalnie funkcjonalności,
    - analiz statystyk ruchu i reklam w Serwisach,
    - wyświetlania spersonalizowanych reklam produktów własnych i klientów reklamowych w związku z odwiedzaniem niniejszego Serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych.

Potrzebna jest Nam Pani/Pana dobrowolna zgoda na zapisy w plikach cookies w celach realizacji powyższych celów.

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na zapisywanie informacji w plikach cookies przez kliknięcie przycisku „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody. Istnieje możliwość skorzystania z „ustawień zaawansowanych” plików cookies w celu określenia indywidualnych zgód na zapis wybranych plików cookies realizujących wybrane cele.