Obowiązek zakupu terminala płatniczego

Czy jeżeli spółka ma kasę fiskalną to od 2022 r. będzie miała obowiązek posiadania terminala płatniczego?
Wydaje się, że tak, zgodnie z art. 22 Polskiego Ładu...
Myślę, jak Ty, że trzeba
Ale jak czytam od 1.7 22 i dla kas online
Wg mnie trzeba, ale kary nie ma.
Chyba, że masz kasę on line.
Od 1 stycznia musi być terminal. O karch w ładzie nie ma ale można być ukaranym np. przez inspekcję handlową. Od 1 lipca ten terminal musi być zintegrowany z kasą. Za kraj integracji kara 5k.
Od 1 stycznia musi być terminal. O karch w ładzie nie ma ale można być ukaranym np. przez inspekcję handlową. Od 1 lipca ten terminal musi być zintegrowany z kasą. Za brak integracji kara 5k.
Faktycznie u wsz. posiadających kasę ma być terminal, a przy online kasach od 1,7 zintegrowane
Witam,
gdzie można znaleźć podstawę prawną na temat tych terminali
W nowej ustawie - nowy ład
Art. 19a ust. 3 do ustawy "Prawo przedsiębiorców": Przedsiębiorca, który zapewnia możliwość przyjmowania płatności przy użyciu terminala płatniczego i prowadzi ewidencję sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących, które umożliwiają połączenie i przesyłanie danych między kasą rejestrującą a Centralnym Repozytorium Kas, określone w art. 111a ust. 3 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, zapewnia współpracę kasy rejestrującej z terminalem płatniczym zgodnie z wymaganiami technicznymi dla kas rejestrujących, określonymi w przepisach wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy.
Przedsiębiorca, który zapewnia możliwość płatności..... no ale jeśli nie zapewnia i nie ma terminala
Od stycznia 2021 jest taki zapis:

Art. 19a. 1. Przedsiębiorca zapewnia możliwość dokonywania zapłaty w każdym miejscu, w którym działalność gospodarcza jest faktycznie wykonywana, w szczególności w lokalu, poza lokalem przedsiębiorstwa lub w pojeździe wykorzystywanym do świadczenia usług transportu pasażerskiego, przy użyciu instrumentu płatniczego w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 r. o usługach płatniczych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1907 i 1814).

ale czy to jest obowiązek posiadania terminala?
Nie ma obowiązku posiadania terminala płatniczego, kasy rejestrujące z papierowym i elektronicznym zapisem kopii paragonów nie posiadają możliwości współpracy kasy z terminalem płatniczym. również dotyczy to kas online,
TERMINAL BAZ JAKIKOLWIEK INNY PRZEDMIOT KTÓRY POWODUJE MOZLIWOSC ZAPAŁTY PRZEZ KKLIENTA PRZWZ INTERNET MOZE BYC TABLET Z INTERNETEM I KLIENT MOZĘ SAM DOKONAĆ PĄŁTNOSCI POPRZEZ UDOSTĘPNIENIE MU URZĄDZENIA I ZAPŁATĘ PRZELEWEM
Art2..10) instrument płatniczy – zindywidualizowane urządzenie lub uzgodniony przez
użytkownika i dostawcę zbiór procedur, wykorzystywane przez użytkownika do
złożenia zlecenia płatniczego;
Https://wzajaczkowski.pl/2021/11/08/obowiazkowe-terminale-platnicze/
"Ponieważ zgodnie z komentarzem: „instrument płatniczy służy więc zrealizowaniu transakcji płatniczej. Może przybierać różną postać i wykorzystywać zarówno tradycyjne formy (np. bezgotówkowe instrumenty płatnicze, jak polecenie przelewu, polecenie zapłaty), jak i (coraz częściej) nowoczesne narzędzia i technologie, doprowadzając w konsekwencji do zrealizowania transakcji płatniczej”, to realizacja obowiązku wynikającego z art. 19a ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców może przybrać postać udostępnienia przez sprzedawcę komputera, smartfona, czy tabletu, za pomocą którego nabywca będzie mógł zrealizować płatność poprzez dostęp do konta bankowego, umożliwienie kupującemu za pomocą ww. urządzeń dokonania szybkiej płatności pay-by-link."
"Ustawodawca bowiem z jednej strony zobowiązał podatników do zapewnienia kupującemu możliwości dokonywania zapłaty przy użyciu instrumentu płatniczego (art. 19a ust. 1), z drugiej strony zobowiązał do stosowania terminali płatniczych współpracujących z kasą fiskalną wyłącznie tych podatników posiadających kasy online, którzy takie terminale posiadają. Ustawodawca natomiast nie wprowadza dla podatników posiadających kasy online wymogu stosowania terminali płatniczych, gdy podatnicy ci takich terminali w ogóle nie stosują (stosowali)."
Czyli reasumując -
kasa online - mając też na uwadze, że od 1 lipca będzie musiała być zintegrowana z instrumentem płatniczym-----to co w takim wypadku -- ?
powiedzmy ...zgubiłam się
Nie musisz miec terminala ale jak masz kase on- line i masz terminal to od 1.07.2022 muszą byc powiązane
Jak powiązane tego to nawet ci od terminali jeszcze nie wiedzą :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.