Umowa o praćę i zlecenia a ulga dla klasy średniej

Witajcie.
Czy pracując jednocześnie na etacie i mając zawartą gdzieś indziej umowę zlecenie przysługiwała będzie ulga dla kasy średniej? ( umowy 4.800 ze zlecenia 1.200,00) Wiem że w trakcie roku nie mogę korzystać ale w rozliczeniu rocznym? Z tego co czytam to przychodów z umowy zlecenia chyba się nie uwzględnia w limicie przychodów ...
Dobrze czytałaś. Tylko z umowy o pracę.
Ot i Polski Ład. jak dla mnie strata...
Polski ład jest nie po to by wszyscy zyskiwali, wtedy nie byłoby sensu go wprowadzać/
Z umowy o pracę też będzie można w trakcie roku korzystać z tego co mi wiadomo, czy się mylę?
W r r zawsze można skorzystać, nawet jak rezygnację składasz u pracodawcy
W r r zawsze można skorzystać, nawet jak rezygnację składasz u pracodawcy
Nie no, jak złoży się rezygnacje , to chyba ulga nie będzie co miesiąc uwzględniana?
Nie, mówię że w rr czyli rozliczeniu rocznym wykorzystasz ulgę
Do kom 8 - czyli w rozliczeniu rocznym będę mogła jednak skorzystać z tej ulgi? Bo już się zakręciłam...
Sorki nie zrozumiałam :)
zgadzam się, jak złożysz rezygnację, to tylko z uwzględniania co miesiąc ulgi w zaliczkach, ale nadal będzie przysługiwać w rocznym
A tak w ogóle to ulga dla klasy się zaczyna od 5701, to jak masz 4800 to chyba i tak się nie załapiesz?
Usystematyzujmy - z umowy o pracę 4800 - bez ulgi bo nie przekracza progu. W umowy zlecenia 1200 - nic bo to umowa zlecenie. Rozliczenie roczne - ulga przysługuje bo 4800+1200 *12= 72.000 ?
Według mnie nie, bo zlecenie się nie łapie na klasę, ale może niech ktoś inny się wypowie :)
Czyli tak naprawdę to pracujący na umowę zlecenia tracą na Polskim ładzie - chcesz sobie dorobić do umowy o pracę żeby "dobić' do klasy średniej a tu klops - pałką go w plecy - tracisz na netto. Umowy zlecenia to często dodatkowe źródło zarobku i tutaj nam zleceniobiorcom się oberwało.....
Ta ulga dla klasy średniej to jedna wielka ściema. Wczoraj liczyłam zysk dla wynagrodzenia 5701 czyli najniższy pułap, żeby się załapać na ulgę i wychodzi miesięcznie złotówka więcej niż teraz
Dokładnie. Ale grunt to propaganda. Tak naprawdę to nie państwo daje te pieniądze tylko my...
Oczywiście , że ściema
Dwa pytania: czy wraz z nowym chaosem wejdzie w życie oskładkowanie wszystkich UZ?
"Nowy Polski Ład zakłada także wprowadzenie oskładkowania umów zleceń. Pełne ich oskładkowanie spowoduje obowiązek odprowadzania składek na ubezpieczenia społeczne od każdej umowy zlecenia. W praktyce oznacza to, że zleceniobiorca, którego przychód był obecnie nieoskładkowany, będzie płacił z jej tytułu składki ZUS, a co za tym idzie – otrzyma mniejszą pensję na rękę. Spowoduje to również wyższe koszty po stronie zleceniodawcy."

czy tworzyliście już wnioski o rezygnację z naliczania ulgi? jest to tak nieprzewidywany i śliski temat, że wymyśliłam:
"W związku z tym, że moje miesięczne przychody:
1) mieszczą się przedziałach do skorzystania z ulgi dla klasy średniej bądź
2) będą się mieściły w przedziałach do skorzystania z ulgi dla klasy średniej,
wnoszę o niestosowanie jej począwszy od(...)"

co o tym myślicie?
Przypuszczam że w pojawią się wkrótce jakiś wzory takich druków. Mam to szczęście że pobory wypłacamy na koniec miesiąca wiec mam jeszcze dwa miesiące na głębsze zapoznanie się z tematem. Gorzej mają Ci którzy muszą wypłacić wynagrodzenie za grudzień w styczniu
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.