VAT marża do paragonu a raport miesięczny

Witam. Pierwszy miesiąc z ewidencją sprzedaży na kasie fiskalnej. W miesiącu były 3 faktury vat marża do paragonu, faktury na osoby fizyczne. Poza tym nie było innej sprzedaży na kasie. Z tego, co czytałam, faktury vat marża do paragonu mają pierwszeństwo w jpku i ich wartości nie księguje się z raportu miesięcznego, tylko właśnie z faktur. I tu moje pytanie: co zrobić z raportem miesięcznym? W ogóle go nie księgować? Czy wprowadzić go ze stawką np? Próbowałam wprowadzić miesięczny ze znacznikami RO i FP, ale program tak nie przyjmie. VAT wyszedł do zapłaty, więc 700,zł za kasę fiskalną będzie do zwrotu. I teraz - czy się urząd nie przyczepi, że nie ma w jpku raportu miesięcznego? Jak to zrobić technicznie? Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Https://www.podatki.gov.pl/jednolity-plik-kontrolny/jpk-vat-z-deklaracja/faq-jpk-vat-z-deklaracja/

Zajmuję się handlem towarami używanymi, które nabywam od osób fizycznych w oparciu o zawierane umowy sprzedaży. Jak w nowym JPK_VAT z deklaracją mam prawidłowo wykazać sprzedaż towaru używanego, dokonaną w procedurze VAT marża (zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawo o VAT), w sytuacji gdy sprzedaż została ujęta na kasie rejestrującej według stawki 0% - zero techniczne oraz w tym samym okresie rozliczeniowym do tej sprzedaży została wystawiona faktura VAT marża. Czy w tym przypadku będzie miało zastosowanie oznaczenie FP do wystawionych faktur?
W przypadku sprzedaży towarów używanych, gdzie marża jest ustalana jednostkowo (zgodnie z art. 120 ust. 4 ustawo o VAT), w JPK_VAT z deklaracją należy dokonać odrębnych zapisów dla sprzedaży każdego towaru używanego.

W sytuacji gdy dana sprzedaż towaru używanego została zaewidencjonowana na kasie rejestrującej oraz w tym samym okresie rozliczeniowym do tej sprzedaży została wystawiona faktura VAT marża, zalecanym sposobem prezentowania danych dla tak udokumentowanej sprzedaży jest dokonanie dwóch zapisów. Pierwszego zapisu należy dokonać w oparciu o dokument wewnętrzny, gdzie podstawą zapisu będą dane wynikające z wstawionego paragonu fiskalnego.
Zapis ten zawiera podstawę opodatkowania (marżę pomniejszoną o podatek należny) i podatek należny, wykazane w polach właściwych dla sprzedaży według stawek podatkowych oraz w polu SprzedazVAT_Marza wartość sprzedaży brutto tego towaru używanego. Drugim zapisem, informacyjnym należy wykazać wystawioną do tej sprzedaży fakturę i oznaczyć ją znacznikiem FP. Zapis ten prezentuje wyłącznie wartość sprzedaży brutto tego towaru używanego, wykazaną w polu SprzedazVAT_Marza.
Dopuszczalne jest również krótsze rozwiązanie, opierające się na jednym zapisie. W tym przypadku zapisu należy dokonać w oparciu o wystawioną fakturę VAT-marża, uzupełniając zapis o dane obejmujące podstawę opodatkowania (marżę pomniejszoną o należny podatek) i podatek należny od sprzedaży, wykazane w polach właściwych dla sprzedaży według stawek podatkowych. Ponadto w polu SprzedazVAT_Marza należy wykazać całkowitą kwotę wynikającą z wystawionej faktury VAT Marża. W tym przypadku nie ma potrzeby oznaczać tej faktury znacznikiem „FP” oraz dodatkowo prezentować zapisów z kasy rejestrującej, dotyczących tej transakcji.
Dodatkowo w JPK_VAT z deklaracją dla każdego ze wskazanych zapisów dotyczących sprzedaży należy zastosować oznaczenie „MR_UZ” oraz właściwych procedur, ponadto dla zapisów odnoszących się do faktur VAT marża, właściwe oznaczenia GTU, jeżeli wystąpią.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.