Pieczątka imienna pełniący obowiązki

Witam,
Jak powinna wyglądać pieczątka imienna osoby pełniącej obowiązki Głównego Księgowego?

Główny Księgowy
po Anna Kowalska

?
Byłabym wdzięczna za podpowiedź.
Po Główny Księgowy
Pierwsza z dużej litery czy po z małych? i bez kropek?
A może być w ogóle p.o Główny Księgowy? To taka jakby mniejsza odpowiedzialność czy co?
Ze tak to określę wymóg chwili :-) odpowiedzialność ta sama, a moim zdaniem nawet większa, ponieważ do tego trzeba również wykonywać swoje obowiązki na dotychczasowym stanowisku.
NO chyba nie za darmo :)
Kom.2
Można takie pytania zadawać :)))
EdithA - nie za darmo, chociaż niektórzy pracodawcy preferują wolontariat...
Zosia57 - można, kto pyta nie błądzi :-) w internetach podane jest kilka skrótów "pełniącego obowiązki" (p.o., PO, po, Po.) i nie wiem który tak naprawdę jest właściwy
Jaki zrobisz-taki będzie ;)
I tego się właśnie obawiam :)
Czego..........?
Ze zrobię taką pieczątkę jak uważam, a potem się okaże że jest niewłaściwa. W internecie nie znalazłam niestety ani jednego wzoru na nią
A KTO ma stwierdzić, że jest niewłaściwa?
PiP? jest taka możliwość?
A weź..................co ma PIP do pieczątek? pieczątki są NIE obowiązkowe
No dobrze :-) w każdym razie chciałabym żeby wszystko wyglądało jak należy. Dziękuję wszystkim Paniom za pomoc. Pozdrawiam!
Mam właśnie pismo w łapach i jest pieczątka : p.o. Dyrektora Departamentu i tak dalej :) może coś pomoże :)
Pełniący obowiązki = p.o.
Poprawna pisownia
Od wyrażenia pełniący obowiązki należy utworzyć skrót: p.o. (oddzielony kropkami).



Skrót ten powstał w wyniku zestawienia pierwszych liter wyrazów wchodzących w skład skracanego wyrażenia. W takiej sytuacji po każdej literze należy postawić kropkę.



Przykłady:

Wywiadu udzieli p.o. dyrektora Joanna Walczak.

W polskich firmach jest wiele osób p.o. przełożonych, jednak bez perspektyw na prawdziwy awans.

https://www.ortograf.pl/skroty/skrot-od-pelniacy-obowiazki
P.o. dyrektor

22.10.2005
Jak należy napisać w piśmie: „p.o. Dyrektora, Pan Jan Kowalski” czy „p.o. Dyrektor, Pan Jan Kowalski”? Uprzejmie proszę o rozstrzygnięcie mojego problemu.
Z góry dziękuję.
Częściej spotyka się konstrukcję p.o. dyrektora, mniej tradycyjną i pewnie dlatego akceptowaną z pewnymi zastrzeżeniami. Nowy słownik poprawnej polszczyzny daje pierwszeństwo konstrukcji p.o. dyrektor.
Skrót p.o. znaczy 'pełniący obowiązki', skąd wynika, że p.o. dyrektor to jednak (swego rodzaju) dyrektor, a p.o. dyrektora brzmi zaledwie jak zastępca dyrektora. Może więc lepiej nadal trzymać się tradycji?
Mirosław Bańko, PWN

https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/b-p-b-o-dyrektor;6590.html
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.