Oświadczenie o dochodzie oskładkowanym

Witam, mam pytanie,do lutego byłam na rodzicielskim, później na wychowawczym. od listopada podejmuję prace i kazą wypełnić oświadczenie o dochodzie w 2021 od którego płacono składki e/r. wpisać 0,00?
Kto Ci każe wypełniać - zakład pracy? denerwują mnie takie praktyki, jak pracownik będzie miał przekroczenie to zus ich o tym poinformuje, pracownik nie ma obowiązku składania takiego oświadczenia przy zatrudnianiu
Właśnie mnie tez denerwuje bo co ich to obchodzi jaki dochód miałam ale co zrobić, kłócić się z nimi na jeździe nie będę
NIC nie wypełniasz
W sumie, to jest "oświadczenie" więc moja dobra wola. coś jak o podwyższonych KUP. a tak z ciekawości to chyba "wymysliłam " dobrze, byłoby 0,00 no bo dochodu oskładkowanego nie było?
naprawdę nie wiem po co takie zakłady utrudniają życie nam i sobie
Zastanawiał mnie ten wychowawczy bo składki państwowe ale dochodu brak
Chociaż pomimo, ze płaci państwo to należy wykazać sumę podstaw od których były odprowadzone? a to już dowiem sie w ZUS
Ale to nie jest utrudnianie życia nowemu pracownikowi - przecież pracodawca chce wiedzieć czy przypadkiem taka osoba w trakcie roku już nie przekroczyła limitu do składek emerytalnych i rentowych.
Wg mnie to nie jest fanaberia nowego pracodawcy.
Ale to w takiej sytuacji iść do ZUS(oni wypłacali zasiłki) żeby mi powiedzieli jaki jest "stan" na chwilę obecną tzn jaki dochód oskładkowany już jest?
Nie wiem, może ci powiedzą. Ale pewnie wystarczyłoby pracodawcy oświadczenie, że twoje oskładkowane przychody nie przekroczyły limitu do naliczania składek emerytalnych i rentowych.
Właśnie to byłoby ok tylko chcą żeby dochód wpisać od którego były składki
Powiedz, że nie masz takiej informacji, ale wiesz że nie było przekroczenia limitu.
Ok, dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i życzę miłego/łatwego dnia :)
Wzajemnie :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.