Faktura mpp oznaczenie

Czy na fakturze na gospodarstwo rolne z nip kwota pow.15 tys towar załącznik 15 wpisuję adnotację mpp??
Gospod. rolne jest czynnym podatnikiem VAT?
jezeli jest a ty sprzedajesz coś z zał. 15 na kwote powyżej 15 tys. = oznaczasz na FV MPP
Sprzedaje kukurydzę i ma kasę fiskalną to chyba jest tak?
I ma nip
Posiadanie NIP o niczym nie świadczy
sprawdź go czy jest czynnym podatnikiem VAT

https://www.podatki.gov.pl/wykaz-podatnikow-vat-wyszukiwarka
Sprawdziłam nip i widnieje jako czynny podatnik vat
ale pod tym nip jest jego inna firma i to gospodarstwo rolne też
może tak być?
Może tak być
I mogę wtedy na samo gospodarstwo rolne wystawić fakturę pod tym nip.?

(pamiętasz jak walczyłam o stawkę vat wyszło że to budynek niemieszkalny i zastosowałam 23)
Tak - bo jako OF posługuje sie jednym NIP
zarówno w DG jak i w gospodarstwie rolnym
Dziękuję:)
A takiej faktury na gospodarstwo rolne nie nabijam na kasę fiskalną?
1.Jeśli rolnik nie jest "płatnikiem VAT" - to znaczy zapewne, że nie jest zarejestrowany jako "podatnik VAT czynny" - to wówczas sprzedaż na jego rzecz powinna zostać zaewidencjonowana w kasie rejestrującej. Taki rolnik bowiem (zapewne) korzysta ze zwolnienia od podatku.
2.Jeśli rolnik jest płatnikiem VAT, to znaczy, że nie korzysta ze zwolnienia od VAT (i jest również zarejestrowany jako podatnik VAT czynny). Skoro nie korzysta ze zwolnienia od VAT, to znaczy, że nie jest rolnikiem ryczałtowym. Skoro nie jest rolnikiem ryczałtowym, a występuje jako rolnik, a nie jako prywatna osoba fizyczna, to wówczas sprzedaż na jego rzecz nie podlega ewidencjonowaniu w kasie rejestrującej.

u mnie by wystąpił ten drugi przypadek -pomimo że czynnym jest podatnikiem pod dg jak sprawdzam po nip to uważam że skoro wystawiłam fakturę na nip-jego gospodarstwo rolne to NIE NABIJAM NA KASĘ . ok?
...skoro wystawiłam fakturę na nip-jego gospodarstwo rolne to NIE NABIJAM NA KASĘ . ok? ...

ok

1 - to rolnik zryczałtowany / nabijasz na kasę
2 - to rolnik który jest czynnym podatnikiem VAT - prowadzi gospod. rolne (podobnie jak DG) = wystawiasz fv - poza kasą
Dziękuję Repetko:)
tylko jeszcze trawię ten fakt iż nip jego gospodarstwa rolnego jest też nip jego jdg.
i jak szukam żeby sprawdzić czy czynny podatnik vat to wpisując nip wyskakują dane tylko jego jdg a nie ma info o gospodarswie rolnym.
ale tak jak pisałaś tak może być
Może / a nawet musi tak być
jako OF posługuje sie jednym NIPem - zarówno w DG jak i w gospodarstwie rolnym
Dziękuję za poświęcony czas :(ależ to zakręcone. Miłego dnia. Wszystkiego dobrego.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.