PILNE!!! Zasiłek chorobowy przy ciąży

Pracownica wcześniej przebywała przez 3 m-ce na l4. W trakcie zaszła w ciążę. L4 jest kontynuowane z uwagi na ciążę. Czy okres zasiłku chorobowego 270 dni będzie się liczyć od początku wcześniejszej choroby czy dopiero od l4 związanego z ciążą. Pracownica ma termin porodu na kwiecień i jeżeli liczyć jej okres zasiłkowy od początku trwania choroby )przed ciążą) to skończy jej się w styczniu. Co w takiej sytuacji. Czy wtedy trzeba ją wysłać na komisję czy może wykorzystać urlop wypoczynkowy za legły do końca trwania ciąży?
Jeżeli nie ma przerwy między zwolnieniami to liczy sie od poczatku L-4
Nie ma przerwy. To czy ona w styczniu może wykorzystać urlop wypoczynkowy zaległy, bo wtedy wystarczyłoby jej aż do porodu?
Skoro jest w ciąży to zwolnienie ciągnie do 270 dni
jeżeli do tego czasu nie urodzi to składa wniosek o świadczeni rehabilitacyjne
żeby móc skorzystać w urlopu wypoczynkowego to musiałaby przerwać chorobowe - uzyskać zdolność do pracy
- i dopiero iść na urlop wypoczynkowy
tylko po co wybierać urlop skoro do dnia porodu może być na chorobowym/św.rehab.
Repetku ona nie zdąży urodzić w terminie tych 270 dni, bo wcześniej miała 3 m-ce zwolnienia z uwagi na inną chorobę. rozumiem, że w takim układzie będzie musiała złożyć wniosek o świadczenie rehabilitacyjne u swojego pracodawcy czy w ZUS się to robi i czy w takim układzie ona będzie ciągana na jakąś komisję. proszę o pomoc w tej kwestii, bo dziewczyna nie chcę iść na żadną komisję, bo jest w bardzo ciężkim stanie psychicznym z uwagi na stosowany w jej pracy mobbing i dodatkowo ma ciążę zagrożoną :(
Raczej nie będzie stawiana przed komisją
w którym m-cu ciąży jest teraz?
W trzecim
Ona ma dużo tego urlopu i jak sobie policzyła to starczyłoby jej tego urlopu właśnie na pokrycie tej luki do porodu i zastanawia się czy mogłaby wykorzystać go, żeby się po prostu nie stresować tym wszystkim.
Masz już odpowiedź.
Żeby skorzystać z urlopu musi zrobić badania LMP.
Kom.7
oczywiście że może wykorzystać
tylko musi przestać chorować i zrobić badania u LMP / uzyskać zdolność do pracy
po np. dwóach/trzech miesiącach ponownie może iśc na chorobowe - otworzy nowy okres zasiłkowy
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.