Szkoda samochód AC rozliczenie

Nie wiem czy dobrze myśle -ale coś mi sie tutaj nie zgadza
Np jeśli mam wycenioną szkode samochodu(cykl mieszany) na 1000 zł netto +230 zł vat
Dostaje na konto 1230zł
Za naprawę płacę załóżmy tyle samo czyli 1000+230 zł vat
dostaje zwrot vat w wysokosci: 50%x230 zł=115 zł
moim przychodem jest 1230 zł
moim kosztem będzie 75% x 1115 zł=836.25zł
dochód=1230-836.25=393,75
z tego zapłace podatek dochodowy 17%x 393,75zł=66,94zł
Czyli po uwzględnieniu zwrotu z vatu jestem do przodu na kwote 115-66,94=48,06 zł
Czy moje rozumowanie jest poprawne?
Generalnie to tak, z tą różnicą, że przy mieszanym użyciu samochodu ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie w wysokości netto + 50% VAT, a drugie 50% płaci podatnik i te 50% odlicza. Skoro płaci i odlicza to wychodzi na zero, a w twoim przypadku ubezpieczyciel pokrył 100% naprawy?
Jeszcze nie dostałem wpłaty na konto
Ale jeśli dostane na konto tylko 50% vatu to wtedy rozliczenie diametralnie sie zmieni
Bo będe musiał zapłacic podatek dochodowy. I wtedy z kolei bede stratny an tym podatku
Tamto pierwsze moje wyliczenie jest na korzysc podatnika a to ktore Ty sygerujesz jest niekorzystne
Nie sugeruję, piszę z doświadczenia bo wszystkie dotychczasowe szkody były u mnie rozliczane w ten sposób. Na początku jeszcze ubezpieczyciel chce oświadczenie właśnie o odliczaniu VAT i wypłaca odszkodowanie w kwocie jw. A, że jest niekorzystne? No cóż ;)
To zależy,jak jest zawarta polisa AC, ja mam zaznaczone, w sumie ubezpieczenia - Z VAT, i wypłacone zostało odszkodowanie w wartości brutto faktury za naprawę
1> To, jaką kwotę wypłaci ubezpieczyciel zależy od zawartej umowy ubezp. - umowę można zawrzeć na kwotę netto sam., na netto+50% vat, i na kwote brutto. Jak będzie brutto, to odszkodowanie pokryje cała wartośc fv za naprawę.
Moim kosztem będzie 75% x 1115 zł=836.25zł
dochód=1230-836.25=393,75
z tego zapłace podatek dochodowy 17%x 393,75zł=66,94zł
Czyli po uwzględnieniu zwrotu z vatu jestem do przodu na kwote 115-66,94=48,06 zł

zapomniałeś o kwocie NKUP 25% z 1115 = 278,75, która nie pomniejsza ci przychodu i podatku, więc tak średnio jest do przodu ;)
"zapomniałeś o kwocie NKUP 25% z 1115 = 278,75, która nie pomniejsza ci przychodu i podatku, więc tak średnio jest do przodu ;)"

Nie zapomniałem- dlatego różnica jest tylko 48.06
Dziś dostałem właśnie wypłatę odszkodowania i jest to pełna kwota brutto ( nie pomniejszona o 50% vat)
Inna sprawa że dostałem zaniżone odszkodowanie o 40% ( moge dostać wyrównanie po przedstawieniu faktur)
Zatem uznaje że rozliczenie z mojego 1 posta jest prawidłowe ( mimo iż na pierwszy rzut oka jest dziwne)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.