Urlop wypoczynkowy przedawnienie??

W 2020r. przez 3 miesiące pracownicy mieli obniżony wymiar czasu pracy z 1/1 etatu na 4/5 etatu. Później wrócili na cały etat. W efekcie niektórym pracownikom został urlop zaległy z "końcówkami'. Np. 4,4 dni 35,2 h. Cztery dni wykorzystali, ale i tak zostaje to 0,4 dnia (3,2h). Urlop na część dnia można wykorzystać dopiero po wykorzystaniu całego urlopu bieżącego. Czy to 0,4 dnia ulegnie przedawnieniu po 3 latach?
Ta zaokrąglaj
Nie bardzo rozumiem???
Na cały dzień
Czyli powinniśmy to zaokrąglić tak jakby miał urlop zaległy nie 4,4 dnia tylko 5 dni? A to nie będzie jakieś przekroczenie wymiaru? Czy pracodawca może od siebie udzielić więcej urlopu o ten jeden dzień?
Pracodawca może od siebie udzielić więcej urlopu o ten jeden dzień?= może ale NIE dla jednego pracownika tylko dla wszystkich :)
Ale może tylko dla wszystkich tych co mają tą końcówkę do zaokrąglenia? Gdyż nie wszyscy pracownicy mają taką sytuację? Czy raczej jeśli decyduje się na zaokrąglenie urlopu to każdy pracownik musi dostać dodatkowy jeden dzień (również ci którzy nie mają zaokrągleń)?
Dobrze masz policzone TE końcówki ?
Tak. Tyle zostało gdyż w okresie 3 miesięcy z puli urlopowej odejmowano po 6h i 24min (tyle pracowali dziennie) wiec po powrocie do pełnego etatu gdy ponownie z puli urlopowej odejmowano po 8h tyle pozostało
Naprawdę pracowali w minutach?
Tak wyszło, że pracowali.
Ewidencje czasu pracy na to wskazują.
Zawsze może pracować MNIEJ a kasę ma dostać do etatu.
Ale tak pracowali. Poprzedniczka tak to prowadziła a ja się teraz nad tym zastanawiam.
Zaokrągaj
Okej, dziękuję :)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.