Nieodliczony VAT z niezapłaconej faktury

Nie została odliczony VAT z faktury z 04/2021 - fra do tej pory jest niezapłacona

kiedy i jak można odliczyć VAT z tej faktury ?
A co ma zapłata do odliczenia vat? Chyba, że vat jest rozliczany metoda kasową.
VAT nie jest rozliczany metodą kasową
1. To dlaczego go nie odliczono?
2. Kiedy powstał obowiązek podatkowy u sprzedawcy?
3. Kiedy otrzymano fakturę?
4. Rozliczacie się z vatu miesięcznie, czy też kwartalnie?
Przedstawiłam fakty

to trzeba robić korektę VAT za 04/2021 - zwiekszyć naliczony
oraz
w 90 dniu po terminie płatnosci czyli w 07/2021 znowu korektę "na minus" - bo nie zapłacona faktura ?
oraz
w miesiacu zapłaty znowu "na plus" ???
Kom.3
1. nie odliczono VAT, bo nie miałam tej faktury - szef twierdzi, że jej tez nie dostał- nie bardzo wierzę w taką opowieść
2. obowiązek podatkowy powstał u sprzedawcy w 04/2021
3. nie wiem czy i kiedy otrzymano oryginał faktury, duplikat jest z 30/09/2021
4. VAT rozliczany miesięcznie
Kom. 4 - i po co robić te kołomyje z korektami, daruj sobie odliczenie tego podatku.
Kom. 5
Pytanie, czy rozliczenia podatkowe będziesz opierać na swojej "nie wierze", czy na tym co mówi Ci Twój przełożony? No, bo inaczej będzie rozliczenie będzie wyglądać jeżeli faktura do firmy wpłynęła, przy czym musisz wiedzieć kiedy to było, a inaczej gdy jednak nie wpłynęła.
No, a być może Twój szef w ogóle nie ma zamiaru płacić za tę fakturę? To w takim wypadku faktycznie nie warto w ogóle zajmować się jej rozliczeniem dla potrzeb vat.
Za fakturę zapłaci

natomiast jak wygląda rozliczenie jeżeli fra do firmy wpłynęła, a jak jeżeli nie wpłynęła ?
Kom.6

szef chce wiedzieć co w takim przypadku można zrobić , nawet jeśli by były takie kołomyje

czy z nich skorzysta - tego nie wiem
Kom. 9 - jeżeli fv wpłynęła to można skorygować JPK za ten miesiąc /czyli odliczyć VAT/, lipiec skorygować czyli wyksięgować ten VAT. A po zapłacie za fv znów można go odliczyć.
A jeżeli nie wpłynęła ?
To moim zdaniem odliczenie VAT jest możliwe gdy otrzymamy duplikat tej faktury. Ale rzadko mam do czynienia z duplikatami, może jednak się mylę.
No to pozostaje niemały problem w ustaleniu otrzymania lub nie faktury :(
A ta faktura przyszła listem czy po prostu szef przyniósł? Jeśli listem, to można po kopercie dojść do tego, kiedy była wysłana. Jeśli szef przyniósł, a nie dowierzasz, że faktycznie teraz dostał, to zastosuj rozwiązanie z kom. 11.
Hej. Jeśli masz duplikat z 30 września to raczej wpłynął w październiku - Vat do paździelrnika.
Kom. 15 - raczej rzadko się zdarza by ktoś miał kopertę sprzed pół roku :)
Kom. 16
To nie problem kiedy otrzymano duplikat, a to czy otrzymano i jeżeli tak to kiedy fakturę pierwotną. Po za tym jak na razie faktura jest nieopłacona.
Skoro jest już duplikat, to znaczy, że pierwotnej faktury NIE MA.
Przestańcie komplikować.
Księgujemy duplikat z datą wpływu, opłacamy fakturę - koniec problemu.
W takiej sytuacji kiedyś powiedziano mi na infolinii, że na zasadach ogólnych, czyli w dacie duplikatu (jeśli faktura nie była wcześniej opłacona i minęło 90 dni po terminie płatności.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.