Środki trwałe- dotacja celowa

Witam, mam pytanie: Jesteśmy Domem Kultury, dostaliśmy dotację celową z Urzędu Miasta na modernizację budynku. Moje pytanie brzmi, czy jak zaksięgować taką dotację i jak księgować odpisy amortyzacyjne?
Podaj swoją propozycję.
Myślałam żeby środki otrzymane z dotacji zaksięgować na koncie 130/840- rozliczenia międzyokresowe przychodów, następnie fakturę zaksięgować na koncie 080- środki trwałe w budowie/201, a po zakończeniu na konto 011 środki trwałe. Natomiast jeżeli chodzi o odpisy amortyzacyjne to księgować je dwuetapowo, czyli 400/071i jednocześnie 840/i PPO- pozostałe przychody operacyjne. I nie jestem pewna czy dobrze :-)
Kom 2
moim zdaniem prawidłowo, z tym że amortyzacja będzie nkup i PPO niepodatkowe, bo rozumiem, że dotacja pokrywa 100% kosztów modernizacji.
Koszt w całości pokryty z dotacji celowej. Więc jak będzie NKUP czy KUP?
Pozdrawiam
Sorki odpisałaś mi że NKUP, dzięki, pozdrawiam
Tak jak napisałam
amortyzacja NKUP w całości i pozostałe przychody operacyjne niepodatkowe
Kom 5 :))
Kom.2
Dobrze :)
Zosia57, mam przy okazji pytanie - spotkałam się z tym, że w jednostkach sektora finansów publicznych dotacje do modernizacji budynków nie są ujmowane jako rozliczenia międzyokresowe przychodów, tylko zwiększają fundusz zasadniczy jednostki?
Rozumiem, że w tym przypadku tak nie będzie - od czego w takim razie zależy, jak dana jednostka ujmuje takie dotacje na nowe budynki lub zwiększenie wartości istniejących?
Zazwyczaj tak się dzieje w jednostkach budżetowych i samorządowych i rządowych.
Chodzi o to, że w tych jednostkach całość wydatków jest finansowana z budżetu, to co nie wydane wraca do budżetu.
Jsfp nie prowadzą działalności, nie osiągają przychodów i bez znaczenia dla wyniku finansowego jest księgowanie na RMP.
Nawet nie księguje się na RMK np.prenumeraty, czy innych kosztów rocznych.
Dziękuję, rachunkowość budżetowa to dla mnie obce terytorium :-)
:)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.