Miesiąc ujęcia kosztu w księgach handlowych

Przedsiębiorca X mający siedzibę swojej działalności na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej prowadzi sprzedaż usług spedycyjnych (forma prawna - spółka komandytowa). Wystawia faktury VAT sprzedaży na zagranicznych kontrahentów Y z terytorium Unii Europejskiej za wykonanie usługi przewozu towarów na trenie krajów wchodzących w skład Unii Europejskiej. Następnie zleca wykonanie tego przewozu innej firmie Z świadczącej usługi transportowe a tym samym otrzymuje fakturę VAT zakupu. Przedsiębiorca X wystawił fakturę sprzedaży na kontrahenta Y w czerwcu, faktura zakupu od kontrahenta Z została wystawiona w czerwcu. Przedsiębiorca X otrzymał fakturę od kontrahenta Z w lipcu, do biura rachunkowego prowadzącego księgi handlowe dostarczył ją w sierpniu. Kiedy powinien zostać ujęty koszt w księgach handlowych? Koszt jest bezpośrednio związany z przychodem, aby kontrahent Y zapłacił fakturę sprzedażową ( a tym samym aby powstał przychód ), musi zostać wykonana usługa zlecona kontrahentowi Z.
A twoim zdaniem kiedy powinnaś ująć ten koszt transportu ?
Zadałam pytanie aby uzyskać pomoc, Pani pytanie nic nie wnosi do rozwiązania problemu więc na przyszłość proszę weryfikować swoje odpowiedzi
Gdybym ja szukała tu pomocy, to napisałabym swoje zdanie i czekałabym na potwierdzenie czy zaprzeczenie.
I pewnie byłaby jakaś dyskusja, wymiana zdań. Daruj sobie dobre rady, nie interesują mnie.

i przy okazji - na forum nie "paniujemy" :)
Ad.1 koleżanko, każdy swój post zaczynasz pytaniem. Mam wrażenie, że nabijasz sobie aktywność na Gofinie.
Masz błędne wrażenie, nie każdy, może czytasz wybiórczo.
Po kiego miałabym sobie cokolwiek nabijać, przecież tu nie płacą za wpisy ani nagród nie dają.
Naprawdę????
"W okresie ostatnich 3-ch miesięcy najczęściej swoją wiedzą dzielą się (w kolejności alfabetycznej):
EdithA, Ell, Zosia57, kolezanka, repetek.
Z okazji wprowadzenia 100.000 - cznego tematu, w dowód uznania dla najbardziej aktywnych użytkowników Forum, ufundowaliśmy nagrody w postaci NOTEBOOKA firmy HP."
Pudło
tu mamy temat 1.364.804
temat 100.000-ny był w zamierzchłej przeszłości
To tym bardziej nie odzywaj się "po próżnicy"
Ty mi zabronisz, dozorcą tu jesteś ?
Czerwiec jest już zamknięty. W lipcu jeśli nie jest zamknięty, a jeżeli jest zamknięty to w sierpniu. A usługa była wykonana, nie były to faktury przedwczesne?
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.