Urlop 26 czy 20 dni?

Dzień dobry, mam problem z moim pracodawca. Posiadam umowę na czas nieokreslony. Podpisując umowę dostałam dodatkowy dokument z którego wynika, że mam 20 dni urlopu w ciągu roku. Ukonczylam liceum oraz studia(licencjat). Czytając inne fora dowiedzialam się, że z tytułu ukończone szkoły należy mi sie z automatu 26 dni urlopu. Czy to jest prawda? Problem polega na tym, że pracodawca nie chce poinformować mnie o liczbie moich dni urlopowych. Pani z kadr nie odbiera telefonów. Bardzo proszę o pomoc.
Czy to jest prawda?

Nie - licencjat daje 8 lat stażu do urlopu
ZEBY MIEĆ WYMIAR 26 STAŻ MUSI BYĆ 10 LAT
Możesz podrzucić jakiegoś linka do takich fantastycznych porad na forum .
Wypisz daty studiowania i pracy
Art. 155. § 1. Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:

1) zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,

2) średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,

3) średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,

4) średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,

5) szkoły policealnej - 6 lat,

6) szkoły wyższej - 8 lat.

Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.

§ 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.
...dowiedzialam się, że z tytułu ukończone szkoły należy mi sie z automatu 26 dni urlopu...

chyba jednak dostałaś złe wiadomości
studia to 8 lat stażu do urlopu
jeżeli przed lub po studiach pracowałaś krócej niz dwa lata to masz prawo do 20 dni urlopu
jezeli pracowałaś dłużej - masz praco do 26 dni urlopu
Daj namiary na to fantastyczne ;) forum
> z tytułu ukończone szkoły należy mi sie z automatu 26 dni urlopu. - bzdura. Studia dają 8 lat stażu, a wymiar 26 dni należy się od 10 lat zatrudnienia, więc jak nie masz 2 lat pracy poza okresem nauki, to masz wymiar urlopu 20 dni, a nie 26.
Po ukończeniu studiów pracowałam 3 lata. Czyli w sumie wychodzi mi 11lat stażu =26dni urlopu. Bardzo dziękuję za tak szybka i konkretną odpowiedź.
Praca tylko na UMOWE O PRACE sie liczy
8> w jakiej formie? Zlecenia i inne umowy cywilno-prawne nie maja znaczenia, liczą się tylko umowy o pracę.
8> jeśli były um. o pracę, to przeciez powinnaś dostarczyć poprzednie świadectwa pracy do obecnego pracodawcy
Tak, były umowy na pełen etat. Podczas zatrudnienia pytałam się czy dostarczyć dokumenty potwierdzające ukończenie szkoły oraz świadectwa pracy. Szef powiedział, że to nie jest potrzebne. (Wszystkie dokumenty mialam podczas rozmowy o prace do wglądu) sama byłam zdziwiona ale pomyślałam, że teraz wszystko jest tak skomputeryzowane, że jest to nie potrzebne.
§ 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika.

należy wziąć pod uwage jeszcze ten przepis
Kom.12

...Podpisując umowę dostałam dodatkowy dokument z którego wynika, że mam 20 dni urlopu w ciągu roku

żeby uznać prawo do 26 dni urlopu musisz to udowodnić / bo szef nie ma racji
skontaktuj sie z kadrami i okaż im dokumenty potwierdzające prawo do 26 dni / czyli dyplom ukończenia studiów i św. z poprzedniej pracy
Dziękuję za pomoc. Życzę miłego dnia. Pozdrawiam
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.