Oświadczenie o porzuceniu pracy

Pracownik złożył na piśmie oświadczenie o porzuceniu pracy. Otrzymał kartę obiegową, żeby rozliczyć się z narzędzi. Jak uważacie, czy powinniśmy przeprowadzić całą procedurę zwalniania z powodu NN, czy wystawić od razu świadectwo pracy?
"oświadczenie o porzuceniu pracy."
A co to takiego?
Przecież nie ma NN, wziął kartę i rozumiem, że się rozlicza.
Zawrzyjcie porozumienie o rozwiązaniu umowy i po kłopocie.
Świadectwo pracy to się wystawia po rozwiązaniu umowy.
Zosia57: Pracownicy nie zawsze robią wszystko zgodnie z przepisami. Realna sytuacja wygląda tak: pracownik wiedział, że nie dostanie porozumienia stron, chciał jednak być w porządku wobec firmy, czyli poinformować że go nie będzie i rozliczyć się z narzędzi. Czy mogłam nie przyjąć jego oświadczenia (w sumie formalne pismo)? Nie wiem. Firma jednak nie zgodzi się na porozumienie stron a pracownik rozumie, że dostanie świadectwo z wpisem o porzuceniu pracy. Jego decyzja. Chodzi mi tylko o to, czy macie wiedzę/doświadczenie z takiej sytuacji. Czy mogę ominąć tą procedurę wysyłania pism o NN itd. Piszę tu też dlatego, że nie chce mi się wierzyć, że tylko w naszej firmie zdarzyła się taka sytuacja.
No pracownik chce być w porządku, skoro rozlicza się z narzędzi. Więc nie rozumiem dlaczego szef się upiera i nie chce zgodzić się na porozumienie ??? Sami sobie stwarzacie problemy
"Czy mogę ominąć tą procedurę wysyłania pism o NN"
Nie możesz.
Najpierw pismo o rozwiązaniu umowy o pracę (tzw.dyscyplinarka, ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych)
Świadectwo wystawia się PO rozwiązaniu umowy o pracę.
"Czy mogłam nie przyjąć jego oświadczenia "
Możesz, ale ono nic nie znaczy, sama piszesz, że "Pracownicy nie zawsze robią wszystko zgodnie z przepisami. "
Pracownik może, ale ty już nie.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.