Zlecenie PIT-0 mniej niż 200

Zleceniobiorca ma zlecenie zawarte w stawce godzinowej. Wynagrodzenie wyszło w kwocie brutto 146,40 zł. Zleceniobiorca poniżej 26 roku życia ale pełny zus. Mam rozliczyć tą umowę jak ryczałtową? Czyli nie odliczam kup ani składek i pobieram 17% podatku? Przeliczcie proszę kwotę netto dla sprawdzenia. Mnie wychodzi: 89,95.
Masz kalkulator w przydatnych linkach
Przy zleceniu ryczałtowym nie ma zwolnienia z podatku
Tak, tyle wychodzi

o ile to faktycznie ryczałt-> z umowy wynika że bedzie < 200
Przy stawce godzinowej to raczej nie ma ryczałtu
Umowa jest godzinowa, więc na dobrą sprawę nie powinno się stosować ryczałtu, ale znowu niby ulga PIT-0 nie dotyczy umów mniejszych niż 200 zł i tu taką mam. Więc jak w końcu liczyć? Ryczałt czy pobrać podatek na zasadach ogólnych?
Na zasadach ogólnych.
Tu jest przykład że ilość godzin x stawka i wychodzi mniej niż 200 to pobieramy podatek i właśnie zryczałtowany
https://www.podatki.biz/artykuly/podatkowe-aspekty-rozliczania-umow-do-200-zl_10_38726.htm
Z tego linku co podałaś, to kwota wynikała wprost z umowy, bo podano w niej ile godzin będzie przepracowane:
"Wnioskodawca zawarł umowę zlecenia z osobą niebędącą pracownikiem (zleceniobiorcą), w której określono przysługujące mu wynagrodzenie (brutto) będące iloczynem godzin i stawki za godzinę tj. 2 godzin x 100 zł = 200 zł."
Jeżeli z umowy wynika, tylko stawka za godzinę, to podatek należy wyliczyć na zasadach ogólnych.
Dzwoniłam na infolinię, pani potwierdziła, że mimo, że stawka godzinowa na umowie, ale jak nie wynika z umowy ilość godzin, tylko po prostu z oświadczenia zleceniobiorcy za dany miesiąc, to traktuje się tu podatek na zasadach ogólnych i można tu skorzystać z ulgi dla młodych, więc podatek 0. Zatem potwierdziło komentarz poprzedni. Dziękuję:)
Tez o tym pisałam w kom 3 ;)
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.