CIT-8 spółki zo.o. bedącej komplementariuszem

Spółka z o.o. jest komplementariuszem i posiada 1% udziałów w spółce komandytowej. Spółka działa od 12.2018r. Przy przygotowaniu CIT-8 za 2020r. wykazała przychody i koszty z zysków kapitałowych ( pobierała zaliczki na poczet przyszłych zysków) tylko takie posiada, czy powinna je opodatkować stawką 9% czy 19%?
W roku 2019r. składała CIT -8 ze stawką 9%.
Z tego co wiem stawka 9% nie dotyczy zysków kapitałowych
A za 2019r. złożony jest CIT -8 i wykazany jest dochód z zysków kapitałowych i podatek liczony ze stawką 9% , juz sama nie wiem dlaczego?
Ja tym bardziej nie wiem
Poczytaj przepisy
Wiem, czytam ale może ktoś mi pomoże
A może ktoś inny robił w poprzednim roku ten cit za 2019 i się pomylił? Ja wykazywałam przychody i koszty dot. spk "doliczając" je do bieżących p/k sp. zoo i liczyłam normalnie 9% podatku
Istotne jest, z jakiego źródła miała przychody i koszty spółka komandytowa - w sp. z o.o. kwalifikuje się przychody i koszty do tych samych źródeł. Jeśli więc spółka komandytowa prowadzi działalność kwalifikowaną jako "inne źródła", nie kapitałowe, to sp. z o.o. swoją część przychodów i kosztów też wykazywała jako "inne źródła" i miała prawo do 9% podatku.

Zaliczki na poczet zysku nie podlegały opodatkowaniu. Opodatkowany był dochód przypadający proporcjonalnie na sp. z o.o.
Teraz dodzwoniłam się do Krajowej informacji podatkowej i uzyskałam taka samą odpowiedź jak pisze matena, że za 2020r powinnam przychody i koszty wykazać jako z innych źródeł i naliczyć dochód 9%.
Tak - jeśli w spółce komandytowej były to "inne źródła".

Bo jeśli spółka komandytowa miała przychody i koszty ze źródeł kapitałowych, to również w sp. z o.o. trzeba je tak wykazać.
Czyli podsumowując , powinnam teraz skorygować deklarację CIT , kwalifikując przychody i koszty do tych samych źródeł "Inne źródła" i dochód opodatkować 9%
Tak byłoby najlepiej.
Bardzo dziękuję za pomoc, jest to trochę zagmatwane
Trochę, ale wystarczy zrozumieć zasadę i staje się proste.
Przy czym to już przeszłość, odkąd spółki komandytowe opodatkowane są CIT te powyższe zasady już nie działają.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.