Leasing operacyjny: jak w KPIR?

Jak powinnam księgować ratę leasingową samochodu osobowego (powyżej 150tyś.) w KPiR?
Nie jestem czynnym vatowcem. 75%? czy 100%?
A ubezpieczenie (OC AC NNW GAP), które płacę poza leasingodawcą?
75%? czy 100%? - ??? przeciez rata leasingowa to nie jest koszt eksploatacji.
> samochodu osobowego (powyżej 150tyś.) - proporcja wart. sam z umowy do 150 tys. i ona dotyczy tylko cześci kapitałowej raty leasing.

do ubezp., kórych składka zalezy od wartości sam na polisie też jest limit 150 tys.
Dziękuję. Właśnie tak mam.
Rozumiem, że jest tak w przypadku ubezpieczenia samochodu u leasingodawcy.

Samochód jest w leasingu (operacyjnym), ale ubezpieczenie zostało zawarte z PZU.
Jak ubezpieczenie dać w koszty? 75% czy 100%?
Ubezpieczenie NIE jest kosztem eksploatacji

kup do limitu 150 tys
Dziękuję.
Kom.3
...kup do limitu 150 tys ..

limit 150 tys. dotyczy tylko ubezpieczenia AC/GAP - pozostałe ubezpieczenia sa w całości kosztem
Bardzo dziękuję.
Zgadza się :)
A jak wygląda sprawa z kosztami eksploatacyjnymi samochodu w kolejnych latach. Wartość samochodu wg umowy leasingu pow. 150 tyś i w pierwszym roku wartość tego samochodu na polisie jest taka sama - do kosztów eksploatacyjnych, AC i GAP stosujemy proporcję. W kolejnym roku wartość samochodu wg polisy jest niższa niż 150 tyś - do AC i GAP już nie stosujemy proporcji a czy w przypadku kosztów eksploatacyjnych bierzemy pod uwagę wartość samochodu z umowy leasingu (czyli pow. 150 tyś) czy jednak z polisy (mniej niż 150). Na infolinii Pani kazała mi stosować w kolejnych latach leasingu inną wartość przy rozliczaniu kosztów eksploatacyjnych (wartość z umowy leasingu) a inną przy rozliczaniu AC i GAP (wartość z polisy) a na na jednej z grup dyskusyjnych wskazywano jako poprawne coroczne aktualizowanie wartości samochodu do wartości wskazywanej na polisie.
W kolejnych latach raty leasingowe nadal księgujesz ta sama proporcją ustaloną na początku leasingu (sam. > 150 tys.)
natomiast koszty składek AC?GAP ulegają zmianie bo wartość samoch w polisie się zmienia
w którymś roku koszty składek będą juz w całości KUP bo wastośc samoch. bedzie już do 150 tys.
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.