Podwójnie wystawiona faktura sprzedaży

W styczniu wystawilam pomyłkowo dwie faktury sprzedaży ale do kontrahenta wyslalam prawidlowo tylko jedną, po czasie gdy sie zorientowałam ż enie ma platności za tę drugą okazało sie dopiero, ze u mnie sa dwie ale u kontrahenta tylko jedna, jak ją tera zwyksięgowąć? moge wystawić w lipcu fakturę korekte ale tylko mieć ją u siebie no bo kontrahent jej nie otrzymał?
Jeśli fv nie weszła do obiegu, to mozna ją anulować
Tak, nie weszla do obiegu u kontrahenta ale u mnie byla zaksięgowana, poszly jpk-i a styczeń a zorientowalam sie dużo później i teraz muszę to uporządkować u siebie....mogę tylko wystawioną korektą w lipcu?
A kto cię te korekt uzgodni? Żadna korekta, tylko storno zapisu tej fv.
Ok, korekty jpk nie muszę robić ? vat należny został zaplacony w lutym za styczeń
4> korekty jpk nie muszę robić ? - no jak nie, jak masz dwie fv ujęte w jpk z tego co zrozumiałam.
Jak wystawię w lipcu polecenie księgowania żeby wystornować tę fakturę to jak to zrobić technicznie żeby faktura ta podwójna styczniowa nie p0ojawila się w rejestrze vat i jpk?
Usunąć ją z programu księgowego całkiem a na wersji papierowej tylko zrobić adnotację o anulowaniu, dobrze myślę? Wtedy zniknie z rejestru sprzedaży i ponownie wygeneruję jpk, tyljko co z nadplata podatku? niech na razie tak zostanie a za lipiec zaplacę mniej o tę wartość?
7> można i tak, tylko, że styczeń dawno powinien być zakmnięty, w księgach, dlatego piszę o stornie, a nie o usunięciu dokumentu. Strono można wprowadzić tak samo jak korektę fv, tylko przy nr fv piszę "storno".

tyljko co z nadplata podatku? - wystepujesz do us o stwierdzneie nadpłaty i podajesz, na jaki okres ją zaliczyć
Bardzo Ci dziękuję za pomoc, miłego popołudnia
Tylko ni mogę tego dokumentu prostego którym stornuję zapis faktury styczniowej przypisac do rejestru styczniowego, mam do wyboru bez okresu albo lipiec i późniejsze miesiące...poradzisz coś?
Dałam radę, znalazłam funkcję, dzięki stokrotne jeszcze raz
U mnie PK przez rej vat nie przechodzą, dlatego napisałam, że storno jak korekta. Dobrze, że sie udało :)
Skladać cynny żal? bo poprawim część deklaracyjną i ewidencyjną prawda? w deklaracyjnej zmieni sie wysokośc zobowiazania podatkowego na niższe a w ewidencyjnej pojawi się "storno". i w jaki sposób wnioskowąc o zalizcenie nadplaty na poczet kolejnej deklaracji i wplaty podatku, na osobnym jakimś dokumencie czy jest możliwośc zaznaczenia tego w w części deklaracyjnej? robie to pierwszy raz, będę wdzięczna za pomoc
Czynny żal tak. Wniosek o stwierdzenie nadpłaty masz w drukach gofinu, możesz napisać na co ją zaliczyć. W JPK jest tylko zwrot wynikający z normalnego rozliczenia vat, a nie z korekt.
Https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-prosba-o-przeksiegowanie-nadplaty-podatku-z-omowieniem
+ Dodaj komentarz
Uwaga: Zgodnie z § 2 pkt 2 Regulaminu Forum Dyskusyjnego GOFIN dodając wypowiedzi na łamach Serwisu Forum.Gofin.pl, Użytkownik potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem tego Serwisu oraz akceptuje jego postanowienia.
* Przepisz kod z obrazka:
Captcha
* - pole obowiązkowe
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści tematów i komentarzy umieszczanych na łamach FORUM DYSKUSYJNEGO. Dodanie tematu lub komentarza jest równoznaczne z akceptacją REGULAMINU FORUM DYSKUSYJNEGO (kliknij aby zapoznać się z regulaminem).
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Szanowny Użytkowniku !
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami oraz wyrażenie dobrowolnej zgody poprzez kliknięcie przycisku "Zgadzam się".
Pamiętaj, że zawsze możesz wycofać zgodę.

Serwis internetowy, z którego Pani/Pan korzysta używa plików cookies w celu:

  • zapewnienia prawidłowego działania serwisów (utrzymania sesji),

  • analizy statystyk ruchu i reklam w serwisach,

  • zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu wyświetlenia reklam produktów własnych.

Pliki cookies

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania reklamy (dostosowania treści reklamy do indywidualnych potrzeb użytkownika). Informujemy, że istnieje możliwość określenia przez użytkownika serwisu warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do informacji zawartych w plikach cookies za pomocą ustawień przeglądarki lub konfiguracji usługi. Szczegółowe informacje na ten temat dostępne są u producenta przeglądarki, u dostawcy usługi dostępu do internetu oraz w Polityce prywatności i plików cookies.

Administratorzy

Administratorem Pana/Pani danych osobowych w związku z korzystaniem z serwisu internetowego i jego usług jest Wydawnictwo Podatkowe GOFIN sp. z o.o. Administratorem danych osobowych w plikach cookies w związku z wyświetleniem analizy statystyk i wyświetlaniem spersonalizowanych reklam są partnerzy Wydawnictwa Podatkowego GOFIN sp. z o.o., Google Inc, Facebook Inc, Gemius S.A.

Jakie ma Pani/Pan prawa w stosunku do swoich danych osobowych?

Wobec swoich danych mają Pan/Pani prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, prawo do cofnięcia zgody.

Podstawy prawne przetwarzania Pani/Pana danych osobowych

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z wykonaniem umowy

    Umowa w naszym przypadku oznacza akceptację regulaminu naszych usług. Jeśli zatem akceptuje Pani/Pan umowę na realizację danej usługi, to możemy przetwarzać Pani/Pana dane w zakresie niezbędnym do realizacji tej umowy.

  • Niezbędność przetwarzania danych w związku z prawnie uzasadnionym interesem administratora

    Dotyczy sytuacji, gdy przetwarzanie danych jest uzasadnione z uwagi na usprawiedliwione potrzeby administratora, tj. dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania naszych usług, jak również prowadzenie marketingu i promocji własnych usług administratora.

  • Dobrowolna zgoda

    Aby móc wyświetlać spersonalizowane reklamy dopasowane do Pani/Pana zainteresowań w związku z odwiedzaniem niniejszego serwisu internetowego partnerzy Wydawnictwa Podatkowego Gofin sp. z o.o. muszą mieć możliwość przetwarzania Pani/Pana danych. Udzielenie takiej zgody jest całkowicie dobrowolne (nie ma obowiązku jej udzielenia).

Zgoda

W związku z powyższymi wyjaśnieniami prosimy o wyrażenie dobrowolnej zgody na przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych w związku z możliwością wyświetlenia reklam dopasowanych do Pani/Pana zainteresowań poprzez kliknięcie w przycisk „Zgadzam się” lub „Nie teraz” w przypadku braku zgody.